Balony ledowe na weselu

Balony ledowe – świecące ozdoby na Twoim weselu

Balony ledowe są doskonale znane na zachodzie. W Polsce ten trend staje się coraz bardziej popularny i coraz częściej można spotkać tego typu atrakcje na weselach. Świecące balony są świetnym zamiennikiem lampionu szczęścia tak samo, jak on wzbiją się w powietrze, będą świeciły i ładnie wyglądały na zdjęciach. Jednak balony ledowe są opcją mniej problematyczną niż lampion. Decydując się na balony ledowe, unikniemy zamieszania związanego z czytaniem instrukcji obsługi, czy też rozkładaniem ich. Dobrze wiem, że wypuszczenie kilku lampionów zawsze kończy się klęską, gdyż osoby, które robią to pierwszy raz, mogą po prostu zrobić to źle, przez co lampion spłonie, zanim zostanie wypuszczony w powietrze. Możecie poprosić gości, aby na balonach napisali życzenia dedykowane wam i te następnie puszczone pofruną w przestrzeń. Widok świecących balonów wzbijających się w powietrze jest równie romantyczny, zapadający w pamięć i nie przysporzy nam na pewno tyle problemów, co lampiony.

Wszystko, co musisz wiedzieć o balonach ledowych

Ile kosztują balony ledowe?

5 sztuk takich balonów otrzymacie w cenie ok.10zł, plus koszty przesyłki, jeśli nie mamy możliwości otrzymania ich w swoim mieście. Do wyboru mamy różne możliwości od standardowych białych i transparentnych. Po kolory, które możecie dopasować do motywu przewodniego waszego wesela. Bardzo dużo stron internetowych ma je już w swojej ofercie, więc zdobycie ich nie będzie stanowiło większego problemu. Proponuje zakupić jeden balonik dla każdego gościa bądź dwa, jeśli liczba zaproszonych osób jest mała, a chcecie urządzić spektakularny pokaz i zrobić piękne zdjęcia.

balony ledowe

Czy muszę mieć pozwolenie na puszczane balonów ledowych?

Oczywiście, że tak. Wypuszczanie jakichkolwiek obiektów w przestrzeń wymaga zgody Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej. Tyczy się to wszelkiego rodzaju fajerwerków, lampionów szczęścia, balonów z helem, w tym tych z dodatkowo wbudowaną diodą LED. Ma to na celu zapobieganiu problemom, katastrofom i zakłóceniom w ruchu lotniczym, jakie może spowodować obecność tych przedmiotów na niebie. Najlepiej będzie, jeśli zgłosisz zamiar puszczania balonów ledowych dwa tygodnie wcześniej, wypełniając specjalny formularz, który jest dostępny w internecie. Większość pokazów wystarczy zgłosić i są one po prostu akceptowane. Jeśli nie są wykonywane w miejscu, w którym, mogłoby to zagrozić ruchowi lotniczemu, nie musimy się martwic, że uzyskamy decyzję odmowną. Zachęcam was, aby zgłaszać tego typu zamiary i nie wykonywać ich na własną rękę bez pozwolenia.

Balony ledowe DIY

W łatwy sposób możecie wykonać świecące balony sami. Na allegro możecie zakupić specjalne światełka LED, które samodzielnie umieszczacie do wybranych przez was balonów, a następnie dmuchacie je helem i zawiązujecie. Koszt 1 sztuki takiego światełka to ok.1,50. Moim zdaniem zrobienie ich samemu, to podobny koszt jak kupienie gotowych więc zastanówcie się, czy chcecie tracić czas, wykonując je sami. Taka opcja jest dobra, gdy nie możecie znaleźć gotowych balonów w odpowiednim kolorze, bądź z wymarzonymi wzorami. Wtedy możliwość zrobienia ich samemu jest przydatna, możecie osobno kupić baloniki i światełka tworząc z nich wymarzoną ozdobę.

balony ledowe

Oryginalny rekwizyt na sesje zdjęciową

Jak już wspominałam, świecące balony świetnie będą wyglądać na nocnych zdjęciach, gdy goście zaczną wypuszczać je w niebo. Możecie też jednak wykorzystać je do swojej osobistej sesji plenerowej. Nadadzą romantycznego klimatu, gdy ich blask zostanie ukazany na zdjęciach, na których zapada już zmrok, a wy spoglądacie sobie głęboko w oczy.

Ozdoba sali weselnej

Balony ledowe mogą stanowić dopełnienie wystroju waszej sali bądź ogrodu weselnego. Wyglądające niewinnie i całkiem zwyczajnie w dzień, nocą zaczną świecić, zaskakując tym waszych gości. Taka ozdoba świetnie się sprawdzi, jeśli nadmuchamy ją helem i postawimy na wejściu do sali, przywiążemy do krzeseł bądź stołów. Dobrym pomysłem jest też puszczenie ich pod sufit, aby dodatkowo go podświetlały w klimatyczny sposób.

balony ledowe

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *