Cztery najbardziej urzekające bukiety ślubne

Cztery najbardziej urzekające bukiety ślubne

Wybór bukietu ślubnego to z pewnością jedna z ważniejszych, ale też niełatwych decyzji przed którą, musi stanąć każda panna młoda. Odpowiedni jego dobór może okazać się szczególnie trudny, gdy nie jesteśmy obeznani w panujących trendach, które niezwykle szybko się zmieniają i jest ich naprawdę wiele. Dużo czynników, wpływa na to, jak owy bukiet miałby wyglądać. Kluczowe jest dopasowanie go do naszej sukni, tematyki, w jakiej będzie odbywało się wesele, a nawet indywidualnych cech takich jak sylwetka, typ urody czy upodobania, a jak wiadomo, każdy ma inne i do każdego bukietu trzeba podejść indywidualnie, aby cieszył nasze oko i był idealnym dopełnieniem całej  ceremonii.

Cztery najbardziej urzekające bukiety ślubne

1. Tradycyjny Nosegay

Ten niewielki, lekki bukiet o okrągłym kształcie jest idealny dla kobiet, które cenią sobie proste a równocześnie piękne rozwiązania. Stworzony jest najczęściej z jednego gatunku kwiatów, a ich łodygi są mocno związane wstążką, za to góra bukietu tworzy owalny kształt. Ten typ bukietu na pewno nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dobrze się prezentował.

bukiet nosegayBukiet NosegayBukiet Nosegay

2. Pomander

Panny młode rzadko decydują się na tego typu bukiet, choć moim zdaniem prezentuje się on niezwykle dobrze. Jest to nic innego jak bukiet kwiatów w kształcie kuli, zawieszony na ozdobnej tasiemce czy sznurku. Może składać się z kilku rodzajów kwiatów, jest też wygodny, gdyż panna młoda dzięki wstążce, na której wisi cała ozdoba, może założyć go sobie na nadgarstek i właśnie tak go zaprezentować przy ołtarzu. Świetnie sprawdza się również jako ozdoba sali weselnej czy kościoła.

bukiet pomander

bukiet pomanderbukiet pomander

3. Bukiet kaskadowy

Świetnie się sprawdzi, gdy planujemy ślub w stylu boho lub vintage. Wtedy ta imponująca wiązanka idealnie dopełni naszą zwiewną, koronkową suknię. Bukiet ten może składać się z każdego rodzaju kwiatów, najlepiej jednak sprawdzają się różnego rodzaju świeże kwiaty polne, liście paproci czy innych roślin,  które stały się w ostatnich sezonach niezwykle modne. Bukiet jest dość obszerny, ilość kwiatów zmniejsza się, płynąc ku dołowi. Sprawia wrażenie chaotycznego, jednak jest to jak najbardziej kontrolowane i przemyślane. Z takim bukietem na pewno zrobimy wrażenie na gościach.

naturalny bukiet kaskadowy

bukiet kaskadowy

bukiet kaskadowy

4. Bukiet z biżuterii

Jest to nowoczesny bukiet, który świetnie sprawdzi się w rękach kobiet odważnych, lubiących nietypowe rozwiązania i pragnących wyróżnić się na tle innych panien młodych. Ten niezwykle zdobny i święcący bukiet jest niepowtarzalny, a do jego tworzenia możemy użyć swojej biżuterii, czy broszek, które wcześniej należały do naszych babć, znalezionych gdzieś w zakamarkach naszego domu. Bukiet z broszek jest niewątpliwie trwalszy niż ten stworzony z kwiatów, nie zwiędnie ani nie uschnie. Dzięki czemu będzie on niezwykłą pamiątką jeszcze przez długi czas po tym wyjątkowym dniu. Staje się coraz bardziej popularny, więc bez problemu znajdziesz osobę, która wykona go specjalnie dla Ciebie. Wystarczy rozejrzeć się po ogłoszeniach zamieszczonych w internecie.

bukiet z biżuterii

bukiet z biżuteriibukiet ze srebrnej biżuterii

źródła zdjęć: pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *