Jak wybrać obrączki ślubne?

Jak wybrać obrączki ślubne?

Każda Młoda Para prędzej czy później stanie przed dylematem, jak wybrać obrączki ślubne. Odradzam jednak odkładanie tego wyboru na później, gdyż może nam to przysporzyć zbędnego stresu. Obrączka jest przedmiotem symbolicznym, oznacza ona małżeństwo oraz wierność wobec siebie dwojga ludzi, ich ciągłą i nieskończoną miłość. Będzie towarzyszyć nam do końca życia od momentu zaślubin, a więc warto przysiąść dłuższą chwilę i zastanowić się nad jej wyborem. Więc jak wybrać obrączki ślubne? Pamiętajmy, aby kierować się kilkoma ważnymi aspektami przy jej wyborze. Miejmy na uwadze to, że będzie ona nieodłącznym elementem naszego codziennego życia i rzadko będziemy ją zdejmować, musi być więc praktyczna, wygodna no i przede wszystkim ładna, aby cieszyła nasze oko jak najdłużej. Pamiętajcie też, aby odpowiednio dobrać jej rozmiar, musi być idealnie dopasowana, nie może być ani za ciasna, ani też za luźna. Najlepiej będzie, jeżeli udamy się do sklepu jubilerskiego i zmierzymy palec, jest to metoda dokładna i najskuteczniejsza.

Jak wybrać obrączki ślubne idealnie dopasowane do was?

Przygotowałam dla was kilka godnych uwagi obrączek, które mogą was zainspirować do wyboru „tej jedynej”. Co roku na rynku pojawiają się coraz to nowsze pomysły i propozycje dotyczące obrączek ślubnych. Projektanci zaczęli proponować nam, coraz więcej niestandardowych rozwiązań i starają się sprostać wymaganiom par, które oczekują czegoś więcej niż tradycyjny złoty czy też srebrny krążek. Dzięki temu mamy większy wybór i większą pewność, że znajdziemy coś dla siebie.

Obrączki drewniane

Lubicie nature i chcecie wyrazić swoją miłość w piękny oraz oryginalny sposób? Myślę, że te obrączki ślubne świetnie się sprawdzą. Powstają one na indywidualne zamówienie klienta, jest to dużym plusem, gdyż mamy kontrole nad tym, jaki będzie efekt końcowy. Możemy wybrać jeden z wielu rodzai drewna (tych polskich jak i tropikalnych), jakie oferują producenci, oraz kamienie szlachetne, które mają ozdabiać naszą obrączkę. Bedzie ona niepowtarzalna i idealnie dopasowana do naszego gustu. Kolejnym aspektem przemawiającym za tym, czemu warto je wybrać jest to, że są one tańsze niż tradycyjne pierścionki i prawie w każdym przypadku hipoalergiczne, a więc idealne dla alergików, którzy maja problem z różnego typu metalami. Trzeba jednak darzyć je większą opieką niż te tradycyjne, aby wyglądały równie dobrze jak na początku, mimo co dziennego noszenia.

obrączka z drewnaobrączki z drewnaobrączka z drewna

Obrączki minimalistyczne

Idealne dla kobiet, które maja inny gust niż partner oraz pragnących czegoś bardziej subtelnego. Wasze obrączki nie muszą być przecież identyczne, pan młody może wybrać obrączkę szerszą i bez zbędnych upiększeń, a wy bardziej delikatną, cienką i z małym elementem zdobniczym. Taka minimalistyczna obrączka, jest też bardzo wygodna i na pewno nie będzie przeszkadzać w co dziennych zajęciach. W przeciwieństwie do bardziej ozdobnych pierścionków z dużym kamieniem.

pierścionek minimalistycznypierścionek minimalistycznypierścionek minimalistyczny

Obrączki z odciskiem palca lub zapisem EKG

Jeśli cenicie sobie oryginalność i jesteście sentymentalni, to są to obrączki właśnie dla was. Wygrawerowany odciski palca lub zapis EKG, będzie przypominać wam o waszej ukochanej osobie i o waszej wielkiej, wzajemnej miłości. Grawer zostanie wykonany na wybranym przez was metalu szlachetnym. Może to być złoto, srebro czy bardziej kosztowna i luksusowa platyna, a efekt końcowy z pewnością prezentować się będzie świetnie.

obrączka z odciskiem palcaobrączki z zapisem EKG obrączka z odciskiem palca

Remember rings

Są to nowoczesne obrączki w stylu hi-tech idealne dla zapominalskich. Wyglądają niepozornie, jak tradycyjne obrączki, lecz posiadają one wbudowany zegarek i baterie niewielkich rozmiarów, które są całkowicie niewidoczne. Możemy zaprogramować w nich rocznice swojego ślubu, a te w wyznaczony dzień zaczną się delikatnie nagrzewać, przypominając nam o ważnym wydarzeniu. Dzięki nim, unikniemy nieprzyjemności związanych z zapomnieniem o zorganizowaniu jakiejś niespodzianki dla ukochanej osoby.

remember ring

Obrączki w formie tatuażu

Niewątpliwie jest to rozwiązanie dla par odważnych i niekonwencjonalnie podchodzących do takich spraw, jak wybór obrączki ślubnej. Nie da się ukryć, że jest to rzadko spotykane rozwiązanie w Polsce. Moda na takie przypieczętowanie swojej miłości, jest mało rozpowszechniona. Jeśli nie boicie się wizji chwilowego bólu i tego, że taki tatuaż zostanie z wami do końca życia, możecie skorzystać z tego pomysłu i umówić się na wizytę w salonie tatuażu.

obrączka tatuażobrączka tatuażobrączka tatuaż

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *