Suknia ślubna z wypożyczalni - plusy i minusy
Panna młoda Porady suknia ślubna

Suknia ślubna z wypożyczalni – plusy i minusy

Wybór odpowiedniej kreacji z pewnością jest dla przyszłych Panien Młodych emocjonującym i długo wyczekiwanym momentem. Suknia ślubna jest najważniejszym i nieodłącznym elementem stylizacji, ale niestety też nie najtańszym. Ceny mogą przyprawiać nas o ból głowy i skutecznie zniszczyć marzenia o kupnie tej wymarzonej. Niestety często budżet nie pozwala nam na to, aby kupić kreację za kilka tysięcy, którą założymy najprawdopodobniej tylko dwa razy. Jeśli musicie, liczyć się z każdym wydatkiem podczas organizowania wesela, to z pomocą przychodzą do Was wypożyczalnie sukien ślubnych. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które odciąży w jakimś stopniu Wasz portfel. Czy suknia ślubna z wypożyczalni może być równie idealna, jak ta nowa? Zmierzyłam się z kilkoma argumentami za i przeciw a oto lista niektórych z nich.

Suknia ślubna z wypożyczalni – plusy

Oszczędność

Jest to z pewnością argument, który kieruje Wami najbardziej, gdy już chcecie zdecydować się na wypożyczalnie. Koszt wypożyczenia sukni jest często o wiele mniejszy niż kupienie nowej i jest to największym plusem. Jeśli uważacie, że wydawanie fortuny na suknie, którą założycie raz czy dwa nie ma sensu to wypożyczalnia, okaże się strzałem w dziesiątkę. Zaoszczędzone pieniądze możecie przeznaczyć na inne wydatki ślubne lub dołożyć do podróży poślubnej.

Nie musisz się martwić sprzedażą

Wypożyczając suknię ślubną, nie musicie się martwić tym, że nie znajdziecie przez długi czas osoby, która chciałaby ją od Was odkupić. Na pewno widziałyście mnóstwo ogłoszeń z ofertą sprzedaży kreacji ślubnej. Uwierzcie, że sprzedanie jej na krótki czas po ślubie graniczy z cudem. Suknia z reguły zajmuje dużo miejsca i jest kłopotliwa w przechowywaniu. Jeśli zdecydujecie się, na wypożyczenie sukni to kilka dni po ślubie musicie ją oddać, przez co nie będzie Wam zawadzać w zakamarkach szafy.

Wybór

Jest to ułatwieniem dla kobiet niezdecydowanych, które w momencie, gdy mają za duży wybór nie wiedzą, na co się zdecydować. W wypożyczalni znajdziecie sporo różnych sukni, ale na pewno jest ich mniej niż w salonach. W końcu istnieje też mniej wypożyczalni niż salonów, co mówi samo za siebie, prawda? Łatwiej będzie Ci dokonać wyboru, jeśli będzie on mniejszy, co nie znaczy, że wypożyczalnie nie mają w swojej ofercie najmodniejszych fasonów w tym sezonie.

Suknia ślubna z wypożyczalni - plusy i minusy

Suknia ślubna z wypożyczalni – minusy

Ktoś ją przed tobą nosił

Niektóre Panny Młode odrzuca myśl, że suknia była wcześniej użytkowana przez kogoś innego. Mogę Was jednak zapewnić, że na pewno została ona dokładnie wyprana i przygotowana do tego, aby następna osoba mogła ją na siebie spokojnie włożyć. Jednak świadomość, że suknia nie jest jedynie ich i mogła wcześniej dużo przeżyć na innych weselach może skutecznie niektórych zniechęcić i sprawić, że zdecydujemy się jednak na kupno nowej, która będzie wyłącznie naszą własnością.

Niewygodna umowa

Pamiętajcie o tym, aby się z nią zapoznać. I pisząc zapoznać, nie mam na myśli pobieżnego przejechania wzrokiem po linijkach tekstu, którego dokładnie nie rozumiecie, ale go podpisujecie z myślą, że przecież co może pójść nie tak. Uważajcie na niektóre paragrafy, mogą przysporzyć Wam kłopotów i ostatecznie może okazać się, że zapłacicie tyle, co za nową suknię, jeśli nie postąpicie zgodnie z umową. Nie zgadzajcie się na umowę, która wam nie odpowiada, nawet jeśli miałoby wiązać się to z szukaniem nowej wypożyczalni.

Strach przed nieumyślnym zniszczeniem

Dużym minusem jest to, że suknia jednak nie jest Wasza i jeśli coś się z nią stanie to będziecie za to odpowiedzialne. Stres jest mniejszy, gdy wiecie, że suknia, którą macie na sobie jest Waszą własnością i nawet gdy się zniszczy, to nie musicie się z nikim z tego rozliczać. W przypadku sukni z wypożyczalni, którą nieumyślnie zniszczycie, najprawdopodobniej poniesiecie koszty finansowe, a miało być to przecież ekonomiczne rozwiązanie.

Musisz iść na kompromis

Mniejszy wybór może okazać się zbawienny, ale też problematyczny, jeśli żadna z sukni, które proponuje wypożyczalnia, Was nie oczarowała. Nie macie pewności, że na pewno znajdziecie coś dla siebie. Zdarzają się ideały, które jak tylko je zobaczycie, to od razu wiecie, że to jest to. W przypadku wypożyczalni szanse na takie zdarzenie są trochę mniejsze. Na pewno marzycie o kreacji, która odpowiada Wam w stu procentach i to ją miałyście przed oczami, gdy wyobrażałyście sobie swój ślub. W wypożyczalni możecie takiej nie znaleźć i plan zaoszczędzenia pieniędzy pójdzie w zapomnienie, bo zaczniecie szukać swojego ideału w salonach.

Suknia budzi sentymenty

Bezapelacyjnie, to kobiety są bardziej sentymentalne od mężczyzn. Przywiązują się do drobiazgów, a szczególnie tych, które związane są z ich własnym ślubem. Lubią oglądać przedmioty, które towarzyszyły im podczas pięknych momentów życia, bo przywodzą na myśl emocje, jakie wtedy im towarzyszyły. Kończy się to tym, że suknia wisi latami w szafie, aby doczekać się lepszego czasu, w którym wyjmiemy ją w celu pokazania dzieciom, czy przymierzania, aby chwilkę powspominać. Oczywiste jest to, że wypożyczenie sukni wiąże się z jej późniejszym oddaniem. Może być to smutnym i wzruszającym przeżyciem dla bardziej sentymentalnych osób. Zastanówcie się, czy nie zaliczacie się do tego grona.

Brak możliwości poprawek

Rzadko kiedy jest tak, że przymierzając suknie pierwszy raz, wszystko jest idealnie dopasowane do Waszej figury. Zazwyczaj trzeba coś skrócić, coś jest za szerokie lub za ciasne. W salonie sukien ślubnych macie pewność, że poprawki zostaną wliczone w cenę, wszystko zostanie dopasowane tak, aby idealnie na Was leżała. Jeśli chodzi o wypożyczalnie, to nie mamy takiej pewności. Część może uwzględniać możliwość wprowadzenia drobnych zmian, a inne stanowczo się na to nie zgadzają i musimy znaleźć taką suknię, która będzie nam pasować bez żadnych poprawek.

Suknia ślubna z wypożyczalni - plusy i minusy

źródła zdjęć: Charisse Kenion, Celia Michon, Photos by lanty on unsplash.com

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *