Alicja w krainie czarów - motyw przewodni
Inspiracje motyw przewodni Sala

Alicja w krainie czarów – bajkowy motyw przewodni ślubu i wesela

Z pewnością każdy z Was, zna bajkę reżyserowaną przez Tima Burtona pt. „Alicja w krainie czarów”. Historia Alicji oczarowała miliony osób, a niektórych z nich, zainspirowała nawet do wykorzystania tego niezwykłego motywu na własnym ślubie. Ludzie zapragnęli przenieść się, choć na chwilę w krainę fantazji i niezwykłych zdarzeń, które są znakiem rozpoznawczym krainy czarów. Chcielibyście razem ze swoimi gośćmi, przenieść się w tę niezwykłą krainę magii? Da się zrobić! Zobaczcie niezwykłe aranżacje wesel, inspirowanych tą bajką i przenieście się na chwilę w świat, w którym wszystko jest możliwe i niecodzienne. Może i Ty zapragniesz zostać Panią lub Panem Młodym w krainie czarów?

Alicja w krainie czarów- czyli jak zaaranżować bajkowe wesele?

Miejsce uroczystości

Jak wiemy, akcja opowiadania rozgrywała się na świeżym powietrzu, w miejscu pełnym niezwykłych roślin, zieleni, drzew oraz kwiatów. I właśnie takie miejsce, najlepiej pasowałoby do zorganizowania Waszego ślubu, w motywie przewodnim krainy czarów. Przyozdobiony w bajkowy sposób ogród, stanowiłby idealne miejsce dla równie bajkowej i magicznej uroczystości. Nie martwcie się, jednak jeśli z różnych przyczyn zorganizowanie uroczystości pod chmurką nie jest możliwe. Możecie przecież przenieść bajkowy świat do pomieszczenia. Wybierzcie odpowiedni lokal, który można przystosować do Waszej koncepcji.

alicja w krainie czarów motyw przewodni wesela alicja w krainie czarów motyw przewodni wesela alicja w krainie czarów motyw przewodni wesela

Zaproszenia

Wtajemniczcie swoich gości w magiczny świat Alicji, wręczając im niezwykłe zaproszenia. Mogą być on w kształcie kart lub w formie tajemniczego zwoju. Niech znajdą się na nich rysunki, przedstawiające najbardziej rozpoznawalne elementy tej opowieści.

Tort i słodkości

Wielopiętrowy, krzywy, kolorowy, ozdobiony filiżankami, kartami, zegarami. Może być taki, jaki sobie tylko wymarzycie. Ważne jest, aby swoim oryginalnym wyglądem nawiązywał do magicznej krainy. Zorganizujcie też słodki stół, który zaopatrzony w babeczki, lemoniady i ciasteczka ozdobione w kreatywny sposób, na pewno przyciągnie gości. Nie może również zabraknąć porcelany, filiżanek i imbryków, które będą użyteczną dekoracją kolorowo przyozdobionego stołu.

alicja w krainie czarów motyw przewodni wesela alicja w krainie czarów motyw przewodni wesela alicja w krainie czarów motyw przewodni wesela alicja w krainie czarów motyw przewodni wesela

Dekoracje

Biały królik, lustra, zegary, szachy, klucze i karty, to wszystko przychodzi mi do głowy, gdy myślę o Alicji w krainie czarów. I właśnie te elementy powinniście wykorzystać, gdy chcecie ozdobić ogród bądź sale w stylu tej bajki. Motyw krainy czarów daje Wam wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Pozwólcie sobie na odrobinę (a nawet więcej) szaleństwa podczas obmyślania dekoracji. W końcu im bardziej nietypowe, oryginalne i niepasujące do siebie elementy połączycie to tym, bardziej będzie przypominać tę niezwykłą krainę Alicji.

alicja w krainie czarów motyw wesela alicja w krainie czarów motyw wesela alicja w krainie czarów motyw wesela alicja w krainie czarów motyw wesela Alicja w krainie czarów - bajkowy motyw przewodni ślubu i wesela

Stylizacja Pary Młodej

Panna Młoda może zdecydować się na lekką, zwiewną sukienkę, ciekawe buty i biżuterie w nietypowym kształcie. Dobrze będzie, jeśli w całej stylizacji znajdzie się też trochę koloru niebieskiego, pudrowego różu czy innego pasującego do kolorystyki magicznej krainy. Pan Młody koniecznie musi zaopatrzyć się w zegarek na łańcuszku, cylinder, szelki, muchę i kamizelkę. Przywodzi mi to na myśl postać Kapelusznika. Postarajcie się, aby Wasze stylizacje zgrywały się ze sobą nawzajem i pasowały do aranżacji niczym z Alicji z krainy czarów.

Alicja w krainie czarów - bajkowy motyw przewodni ślubu i wesela Alicja w krainie czarów - bajkowy motyw przewodni ślubu i wesela

Alicja w krainie czarów to motyw przewodni, który pozwoli wam na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Jeśli jesteście marzycielami, uwielbiacie oryginalne i niekonwencjonalne rozwiązania, a także samą historię Alicji, to jest to motyw idealny dla Was. Jeśli macie sporo czasu, kreatywności i czujecie, że jesteście w stanie zorganizować tak nowatorski plan to do boju! Pamiętajcie też, że istnieją eksperci, którzy zajmują się organizacją wesel i chętnie pomogą wam wcielić w życie, Waszą bajkową wizję.

Zobacz inne wpisy

2 Komentarze

  1. Świetna propozycja. Wyczekujemy zaproszenia na taką imprezę 😉

    1. Ja również! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *