Cechy idealnej świadkowej
Panna młoda Porady

Cechy idealnej świadkowej – czy posiadasz wszystkie z nich?

Do roli świadkowej wybiera się zazwyczaj osobę bliską, zaufaną i taką, na której zawsze można polegać. Jeśli wybór padł właśnie na Ciebie i Twoja przyjaciółka poprosiła Cię o bycie świadkową, to nie panikuj, gdyż jest to pewnego rodzaju wyróżnienie i powód do dumy! Jeśli chcesz zostać idealną świadkową, której nie powstydziłaby się żadna Panna Młoda, to zobacz jakie cechy powinnaś posiadać, aby sprawdzić się w tej roli jak najlepiej.

Jaka powinna być idealna świadkowa?

Przede wszystkim cierpliwa

Nieskończona ilość inspiracji dotyczących każdego elementu wystroju sali, wybór motywu i koloru przewodniego uroczystości, sukni ślubnej i wiele innych. Przecież Panna Młoda nie może zostać z tym wszystkim sama. Z odsieczą powinna przybyć w tym momencie idealna świadkowa, która doradzi, wesprze, a czasem wybije z głowy nietrafione pomysły. Cierpliwość musi być w tym przypadku naprawdę wielka, w końcu przygotowania do ślubu nie trwają paru dni .. pamiętaj o tym. Zastanów się, czy Twój poziom cierpliwości jest bardzo… bardzo wysoki.

Szczera

Nie myl tego jednak z przesadną krytyką, która może podciąć skrzydła Pannie Młodej i wprowadzi ją w zły nastrój. Jako świadkowa najprawdopodobniej będziesz uczestniczyła w wyborze sukni ślubnej. Jeśli Panna Młoda nie jest modelką, na której dosłownie wszystko wygląda obłędnie, musisz przygotować się na to, że jej wymarzona suknia, którą tak bardzo chciała kupić nie będzie do końca dobrym wyborem. Musisz w łagodny sposób zasugerować jej, że np. w innej podobała Ci się ona bardziej i podkreślała lepiej jej urodę. Nie możesz w tej kwestii pokusić się o małe kłamstewko. Tyczy się to też innych aspektów pomocy w organizacji uroczystości, lecz wybór sukni jest tym, w którym musisz być w 100% szczera.

Dyspozycyjna

Nawet jeśli Panna Młoda w środku nocy popadnie w kryzys związany z przygotowaniami do ślubu, to z pewnością w pierwszej kolejności odezwie się właśnie do świadkowej. Przyszła Panna Młoda nie może przecież zostać sama, gdy potrzebuje Twojego wsparcia, nawet jeśli, byłaby to pora, w której telefonu lub wizyty spodziewasz się najmniej.

Pomysłowa

Według tradycji to właśnie do obowiązków świadkowej należy zorganizowanie wieczoru panieńskiego. Ma ona za zadanie zaplanować ten wyjątkowy wieczór tak, aby przyszła żona świetnie bawiła się całą noc w gronie najbliższych jej kobiet. Niezbędna będzie w tym zadaniu kreatywność i pomysłowość, w końcu wymyślenie idealnego wieczoru panieńskiego nie jest takie proste. Kreatywność i głowa pełna pomysłów to cechy, które przydadzą się każdej świadkowej.

Dobra dusza

Świadkowa powinna być osobą, która będzie wspierać przyszłą Pannę Młodą nawet w najtrudniejszych momentach. Będzie w pewnym sensie jej Aniołem Stróżem podczas ślubnych przygotowań. W wielu kwestiach to właśnie kobieca intuicja świadkowej, a nie porada narzeczonego będzie jej potrzebna do dokonania jakiegoś wyboru lub poradzenia sobie z trudną sytuacją. Świadomość, że pod ręką zawsze jest dobra dusza, która służy radą, pomocą i z którą można szczerze porozmawiać na pewno poprawi humor przyszłej mężatce, nawet w najtrudniejszych chwilach.

Gotowa na wszystko

To misją świadkowej będzie ratowanie Panny Młodej w najmniej oczekiwanych sytuacjach podczas wesela. Oczko w rajstopach? Nagły ból brzucha? A może silna potrzeba pójścia do toalety, ale jak poradzić sobie z setkami warstw tiulu samej? To właśnie świadkowa będzie podążać z pomocą za przyjaciółką podczas całej uroczystości. Powinnyście być gotowe na wszystko, a w podręcznej torebce mieć rzeczy, które zaradzą awaryjnym sytuacją np. tabletki, igłę i nić, plastry, parę rajstop itd. Panna Młoda z pewnością będzie Wam ogromnie wdzięczna za okazaną pomoc, o którą wstydziłaby się poprosić kogokolwiek innego. Pamiętajcie jednak również o sobie i o tym, aby świetnie bawić się na weselu mimo kilku dodatkowych obowiązków!

Zobacz inne wpisy

2 Komentarze

  1. Fotograf Sadlej says:

    A cechy doskonałego świadka? Mocna głowa, dobra bajerka i bezwzględna dyskrecja? 🙂

    1. Świadek to rzecz jasna też ważna osobistość przed i podczas ślubu! Nie wiem jednak, jak dla Was mężczyzn powinien wyglądać ten ”idealny”. Z pewnością powinien posiadać wymienione przez Ciebie cechy i jeszcze parę innych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *