dekoracje ślubne z palet
dekoracje DIY Inspiracje Sala

Dekoracje z palet – sami wykonajcie weselne dekoracje

Drewniane palety z założenia miały służyć jako podłoże dla różnych przedmiotów i ułatwiać miały ich transportowanie. Jednak od kilku sezonów są niezwykle pożądane jako element dekoracyjny. Przerabiamy je na coraz to ciekawsze rzeczy np. jako podstawa łóżka, na którą kładziemy miękki materac, stoliki czy różnego rodzaju szafki. Pomyślelibyście, że można je wykorzystać też jako element dekoracyjny Waszego wesela? Okazuje się, że w łatwy i tani sposób możecie sami wykonać niezwykłe dekoracje z palet. Znalezienie drewnianych palet nie stanowi większego problemu. Możecie je kupić w internecie, skupach specjalnie przeznaczonych do ich sprzedaży, bądź na własną rękę popytać w różnych sklepach spożywczych, czy innych miejscach, w których takowych palet się używa. Czasem zdarza się, że kilka takich palet jest zupełnie zbędnych i ich właściciele chętnie oddają je za darmo. Dekoracja za darmo? Świetna sprawa! Jednak jeśli nie uda Wam się ich zdobyć w taki sposób, to ich koszt nie jest wielki, zazwyczaj zamyka się w granicach 10-20zł za jedną sztukę.

Pomysły na dekoracje z palet, które możecie wykonać sami

Plan uroczystości

Wykorzystajcie drewnianą paletę, aby stworzyć plan dnia Waszej uroczystości. Postawcie ją w widocznym miejscu, aby wszyscy goście mieli okazję ją zobaczyć i zapoznać się z przebiegiem ślubnego wydarzenia. Na pewno nikt nie przejdzie obojętnie obok tak oryginalnej dekoracji i przygotuje się na wydarzenia uwzględnione w harmonogramie. Pamiętajcie też jednak, aby na samym początku odpowiednio przygotować paletę. Wystarczy, że zeszlifujecie ją kawałkiem papieru ściernego i pomalujecie bejcą, aby nadać jej ładniejszego koloru, bądź pokryjecie ją specjalnym olejem. A najlepiej będzie, jak zrobicie obie te rzeczy, jeśli chcecie, aby dekoracje z palet ładnie się prezentowały i jednocześnie były wytrzymałe.

plan dnia wesela na palecie

Bar

Palety ustawione jedna na drugą stworzą wysoki stół, który będzie stanowił idealną podstawę dla Waszego baru. Sami zadecydujecie, w co ma być on zaopatrzony. Mogą to być wysokoprocentowe trunki i kolorowe drinki, które będzie podawał barman. Bądź słodycze, a nawet lemoniady, które ochłodzą Waszych gości podczas upalnego dnia, jeśli wesele odbywać się będzie w plenerze. Pamiętajcie, aby wszystkie palety dokładnie ze sobą złączyć i mocno skręcić, aby tworzyły stabilną konstrukcję, która nagle nie runie.

bar z palet

Strefa wypoczynkowa

Taka strefa idealnie się sprawdzi na weselu plenerowym. Stwórzcie przytulne miejsce w cieniu, w którym goście będą mogli usiąść, odpocząć, napić się bądź zjeść coś dobrego. W łatwy sposób możecie wykonać kanapy i stoły z palet. Wystarczy parę dekoracyjnych poduszek i miękki materac, który stworzy wygodne siedzisko. Taka strefa może być też dedykowana jedynie dzieciom, które biorą udział w weselu. Stół z drewnianych palet, na którym rozłożycie kolorowanki, słodycze itd. na pewno ich zainteresuje i będą mogły bawić się w swoim gronie, siedząc na poduszkach.

strefa wypoczynkowa z palet

Ściana dekoracyjna

Palety zbite w wysoką ściankę będą idealnym tłem do zdjęć i niewątpliwie ciekawym elementem wystroju. Możesz przyozdobić ją kwiatami, zdjęciami, lampkami lub waszymi inicjałami. Możliwości jest naprawdę sporo. Taka ścianka dekoracyjna nada sali wyjątkowego wyglądu i charakteru,  pozytywnie zadziwiając Waszych gości.

ścianka dekoracyjna z palet

Ścianka na zdjęcia

Jeśli planujecie fotobudke na weselu to palety okażą się świetnym miejscem, na które można przyczepiać zdjęcia. Wystarczy, że do drewnianej palety przymocujecie sznurek jutowy, na którym goście będą wieszać zdjęcie za pomocą klamerki. Wszyscy będą mogli podziwiać fotografie powstałe tej nocy, a Wy możecie później znaleźć miejsce w domu na taką pamiątkę, która będzie przypominać dzień ślubu.

scianka na zdjecia

Tablica powitalna

Ma taką formę jak plan uroczystości tylko, że zamiast harmonogramu wesela napiszcie na niej Wasze imiona, datę wesela, przywitanie bądź zabawny wierszyk. Taka tablica powinna być umieszczona na samym wejściu na uroczystość, witając Waszych gości i zachęcając ich do długiej zabawy.

tablica powitalna z palet

Zobacz inne wpisy

1 Komentarz

  1. Kasia says:

    Piękne dekoracje! Naprawdę podziwiam! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *