eukaliptus w ślubnych dekoracjach
dekoracje Inspiracje Kwiaty Sala

Eukaliptus w ślubnych dekoracjach

Zieleń i botaniczne motywy przewodnie od kilku sezonów wiodą prym w modzie ślubnej. Zielony w połączeniu z bielą czy złotem tworzy piękną, elegancką i subtelną aranżację sali. Ciekawym elementem, który będzie pasował do całości takiego wystroju, może okazać się eukaliptus. Ta wdzięczna i plastyczna roślina doskonale pasuje do kompozycji w stylu boho bądź rustykalnym. Eukaliptus w ślubnych dekoracjach to ciekawe rozwiązanie i coraz częściej staje się on samodzielnym motywem przewodnim całej uroczystości. Sposobów na jego wykorzystanie nie ma końca, a różne odmiany pozwalają na wykorzystanie go w praktycznie każdych elementach dekoracji ślubnych. Eukaliptus oczarowuje mnie swoim kolorem, oryginalnym kształtem liści i elastycznością, dzięki której tworzenie ozdób z jego udziałem jest łatwe i przyjemne.

Najpiękniejsze pomysły na to, jak wykorzystać eukaliptus w ślubnych dekoracjach

Bukiet Panny Młodej

Liście eukaliptusa świetnie sprawdzą się jako zielony wypełniacz do bukietów. Dobrze będą prezentować się zarówno w sielskich wiązankach z polnych kwiatów, jak i w eleganckich i romantycznych bukietach z róż i peonii. Eukaliptus jest bardzo lubiany, jeśli chodzi o ślubne wiązanki i bardzo często się w nich pojawia. Bukiety ślubne z dodatkiem liści eukaliptusa prezentują się stylowo i niebanalnie.

Eukaliptus w bukiecie ślubnymEukaliptus w bukiecie ślubnymEukaliptus w bukiecie ślubnym

Wianki i butonierki

Jeśli zdecydowałyście się na to, aby do ślubu iść we wianku, proponuje Wam wykonanie go z gałązek eukaliptusa lub połączenie ich z kwiatami pasującymi do Waszego bukietu. Wianki stały się niezwykle modne, a w połączeniu z eukaliptusem, który jest motywem przewodnim, będą tworzyć spójną całość. Butonierki Pana Młodego i świadków, które dopełnią ich stylizacje, również wzbogaćcie o eukaliptusowe listki.

eukaliptus w ślubnych dekoracjacheukaliptus w ślubnych dekoracjach eukaliptus w ślubnych dekoracjach

Dekoracje stołu

Eukaliptus występuje w kilku gatunkach, w których liście różnią się nieco kształtem oraz kolorem. Daje to duże pole manewru, jeśli chodzi o tworzenie kwiatowych dekoracji stołu weselnego. Dekoracje te będą towarzyszyć Wam i Waszym gościom podczas całego wesela. Zadbajcie więc o to, aby wywołały oszałamiające wrażenie i Wasi goście podczas posiłków i rozmów mogli podziwiać piękne dekoracje. Eukaliptusowe girlandy otulające stół, eukaliptusowe wieńce zaopatrzone w latarnie bądź świeczki lub wiązanki z liści eukaliptusa połączone z kwiatami, wyeksponowane w wysokich wazonach to propozycja na niebanalne dekoracje stołu.

Eukaliptus w dekoracjach stołu weselnegoEukaliptus w dekoracjach stołu weselnego Eukaliptus w dekoracjach stołu weselnego

Tort

Moment, w którym tort weselny pojawia się na sali i pierwszy kawałek, jest krojony przez świeżo upieczona Parę Młodą, jest jednym z najważniejszych punktów całego wieczoru. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj i smak tortu się zdecydujecie, warto przyozdobić go listkami eukaliptusa. Stworzy to spójną całość z resztą oprawy ślubu i wesela. Eukaliptus połączony z kolorowymi kwiatami na białym kremie tortu będzie wyglądał obłędnie!

Dekoracje ślubne z eukaliptusem Dekoracje ślubne z eukaliptusem Dekoracje ślubne z eukaliptusem

Zaproszenia

Zadbajcie o to, aby elementy takie jak zaproszenia, winietki lub save the date również nawiązywały do eukaliptusowego motywu. Biała papeteria z namalowanymi listkami eukaliptusa, wypisana pięknym pismem to element, który wprowadzi gości w kolorystykę i motyw Waszego wesela. Do stworzenia winietek możecie wykorzystać pojedyncze gałązki eukaliptusa i przywiązać do nich sznurkiem kartonik z imieniem zaproszonej osoby. Jest to prosty sposób na winietki, ale prezentuje się naprawdę dobrze!

eukaliptus w ślubnych dekoracjacheukaliptus w ślubnych dekoracjach eukaliptus w ślubnych dekoracjach

Tablica powitalna i plan usadzenia gości

Plan usadzenia gości jest praktyczną dekoracją, która pełni funkcję informacyjną i coraz częściej spotykana jest na weselach. Najczęściej znajduję się tuż przed wejściem do sali w widocznym miejscu, tak aby każdy z gości miał okazję zapoznać się z tym jakie miejsce zostało im przydzielone. Możecie też zaopatrzyć się w tablice na której napiszecie powitanie dla gości. Oba te elementy ozdóbcie girlandami i wieńcami z liści eukaliptusa.

eukaliptus w ślubnych dekoracjacheukaliptus w ślubnych dekoracjach eukaliptus w ślubnych dekoracjach

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *