liście paproci na ślubie i weselu
Inspiracje Kwiaty

Liście paproci w ślubnej aranżacji

Z pewnością większość z Was kojarzy legendę o kwiecie paproci. Poszukiwanie tej rośliny w najkrótszą noc w roku stało się emocjonującym punktem Nocy Świętojańskiej, a szczęśliwy znalazca kwitnącej paproci miał mieć zapewniony dostatek i pieniądze. Niezwykła historia prawda? Liście paproci mogą stać się również częścią aranżacji ślubu i wesela. Idealnie wpiszą się w popularne motywy leśne oraz botaniczne. W aranżacjach, w których zieleni nigdy nie jest za wiele, kwiat paproci świetnie sprawdzi się, dopełniając dekorację sali i kościoła. Jest to niedroga i nietypowa w ślubnych dekoracjach roślina, która posiada tysiące odmian, więc z łatwością znajdziecie tę, która stanie się idealnym dopełnieniem Waszej uroczystości.

Pomysły na wykorzystanie liści paproci na ślubie i weselu

Motyw liści paproci możecie wykorzystać już w momencie projektowania zaproszeń ślubnych. Wprowadzą one gości w klimat, w jakim planujecie zorganizować ten wyjątkowy dzień. Liść paproci to wdzięczny wzór, który w piękny sposób może ozdobić koperty oraz papeterię ślubną. Dobrym pomysłem będzie również wprowadzenie paprotkowego motywu na stół weselny. Liście paproci połączone z innymi zielonymi roślinami np. monsterą wypełniające przeźroczyste wazony, pojedyncze gałązki ułożone na obrusie i zastawie lub wyraziste girlandy ułożone wzdłuż stołu to idealny sposób na wykorzystanie tej rośliny na weselu. Taka dekoracja wygląda delikatnie i naturalnie. Dzięki temu leśny klimat będzie towarzyszyć Waszym gościom także podczas rozmów przy stole i spożywania posiłków. Paproć może pojawić się także we wianku, butonierce Pana Młodego. Sprawdzi się również jako zielony wypełniacz w bukiecie Panny Młodej. Paproć pięknie komponuje się z większością kwiatów. Zarówno tymi, które są pełne kolorów, jak i klasycznymi w odcieniach bieli. Nie zapomnijcie również o detalach takich jak tort czy backdrop, w którym również możecie użyć wdzięcznych liści paproci. Motyw paproci bardzo przypadł mi do gustu. Te delikatne, zielone listki mają w sobie niezwykłą delikatność i nadadzą nieco romantyzmu całemu wystrojowi. Sami zobaczcie najpiękniejsze aranżacje z liściem paproci w roli głównej.

Paproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluliście paproci na ślubie i weselu Paproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weseluPaproć na ślubie i weselu

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *