Save the date - co to jest?
Inspiracje Porady

Save the date – co to właściwie jest?

Save the date to powiadomienie o planowanej dacie ślubu, wysyłane przed dostarczeniem oficjalnych zaproszeń nawet na rok przed ślubem. Zwyczaj ten jest doskonale znany na zachodzie. Staje się jednak coraz bardziej popularny również w Polsce, uderza powoli w nasze brzegi, stając się ”must have” każdych ślubnych przygotowań. ”Zarezerwuj datę”, bo tak właśnie można przetłumaczyć ten angielski zwrot, zawiera informacje jedynie o tym, kto bierze ślub i kiedy. Nie znajdziemy na nim miejsca ani godziny ceremonii, na ustalenie tych rzeczy Para Młoda będzie miała jeszcze sporo czasu. Pewnie niektórzy z Was pomyślą, po co wysyłać save the date? Okazuje się, że nie bez powodu pary przejęły ten zagraniczny zwyczaj i jest on bardzo pomocny.

Po co wysyła się Save the date?

Powód jest bardzo prosty. Mianowicie chodzi o to, aby Wasi goście mieli czas zarezerwować sobie wyznaczony przez Was termin, dzięki czemu będziecie mieli większą pewność, że pojawią się na Waszym ślubie. Jeśli Wasza uroczystość odbywa się w okresie urlopowym lub w jakiś inny dzień niż sobota, save the date okaże się bardzo przydatne. ” Zarezerwowanie daty” przyda się, gdy udział w weselu mają brać osoby zza zagranicy, które potrzebują więcej czasu na przygotowania, niż te mieszkające w okolicy miejsca zaślubin. Niezbędne jest też, gdy obawiacie się, że ktoś Was uprzedzi i zaplanuje ślub w tym samym dniu. Takie sytuacje również się zdarzają. Save the date jest komunikatem, że macie zamiar zaprosić osobę, która je otrzymała, więc dobrze zastanówcie się komu je wręczacie. Niech będą to osoby, które rzeczywiście macie zamiar zaprosić.

Save the date - co to właściwie jest?Save the date - co to właściwie jest?

Jak może wyglądać Save the date?

Zarezerwowanie daty ma najczęściej formę papierową, ale nie jest to warunek konieczny. Wszystko zależy od waszej kreatywności i pomysłowości. StD może swoim wyglądem przypominać pocztówkę, kartkę z kalendarza lub zdjęcie z wkomponowaną, planowaną datą Waszego ślubu. Jeżeli jednak pragniecie czegoś bardziej oryginalnego, możecie wysłać powiadomienie w formie magnesu, przypinki, balonu, naklejek, a nawet krótkiego filmu z Waszym udziałem. Jak widzicie, możliwości jest naprawdę sporo, to Wy decydujecie jak będzie wyglądać Wasze save the date.

Save the date - co to właściwie jest?Save the date - co to właściwie jest?

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *