planowanie ślubu
Porady

Planowanie ślubu- przydatne porady które ułatwią Ci to zadanie

Chcecie być własnym doradcą ślubnym? Nie jesteście sami! Wiele narzeczonych, czy to ze względów budżetowych, czy tylko z naturalnej miłości do majsterkowania, decyduje się na planowanie ślubu z niesamowitym efektem końcowym! Ale, jak powie Ci każdy doświadczony doradca, to dużo pracy. Dzięki niekończącym się ilościom decyzji, zbliżającym się terminom, budżetom do zarządzania i długotrwałym listom rzeczy do zrobienia, planowanie własnego ślubu nie jest łatwym zadaniem. Więc gdzie powinieneś zacząć, jeśli jesteś planistą, wykonawcą i Panną Młodą?

planowanie ślubu

Najpierw się inspiruj! Zanim jakakolwiek Panna Młoda zacznie planowanie swojego wielkiego dnia, musi stworzyć wizję, nieważne jak. Jedna Panna Młoda może zdecydować się spędzić niezliczoną ilość godzin każdej nocy w internecie, podczas gdy inna może uznać za pożyteczne odebranie garstki czasopism ślubnych i złożenie swoich ulubionych stron. Niektóre przyszłe małżeństwa mogą nawet polegać na radach byłych narzeczonych, którzy byli już na tej drodze. Bez względu na to, jaką drogę wybierzesz, Twoim celem będzie wizualizacja, w jaki sposób powiesz swoje „I do” z mężem – czy jesteś na plaży, w sali balowej lub na szczycie góry? Kiedy już masz pojęcie o tym, jakiego typu Panną Młodą jesteś lub chcesz być, podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze.

planowanie ślubu
Ale nawet najbardziej zmotywowana Panna Młoda może czuć od czasu do czasu chaos i presję związaną z procesem planowania ślubu. Dlatego zawsze dobrze jest wprowadzić strategię, aby wykonać wszystkie swoje zadania i zaplanować z wyprzedzeniem, aby wielkie decyzje nigdy nie padały w ostatniej chwili.

Zacznij od budżetu

Zanim zaczniesz zagłębiać się w szczegóły, ważne jest, aby wyliczyć, ile będzie kosztowało to wesele. Zaplanuj maksymalną kwotę, jaką możesz wydać na wszystkich sprzedawców weselnych, szczegóły i dekoracje. Pamiętaj o wczesnym ustaleniu budżetu i trzymaj się go przez cały proces planowania ślubu.

Nie podejmuj decyzji zbyt szybko

Po zaręczynach będziesz wypełniona żądaniami, aby zarezerwować wszystko tak szybko, jak to możliwe. Ale pamiętaj, że nie ma pośpiechu. Jeśli chodzi o wybór daty, wybierz tę, która daje wystarczająco dużo czasu, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, a także zaplanować ślub swoich marzeń.

Porozmawiaj ze swoimi przyjaciółmi po ślubie

Najlepsi ludzie, z którymi można porozmawiać o tym, co zrobić i czego unikać, to Ci, którzy niedawno się pobrali. Skonsultuj się z przeszłymi młodymi, aby uzyskać wskazówki i porady dotyczące tego, jak zostać swoim własnym planistą weselnym, nie pomijając żadnych szczegółów ani nie będąc zbyt zestresowanym.

Zacznij planowanie

Stwórz tablice i przewiń strony internetowe, przypinając pomysły na ślub, projekty DIY, opcje żywieniowe i inne rzeczy, które przyciągają twoje oczy. Udostępniaj swoje tablice każdemu, kto jest zainteresowany pomaganiem Ci w planach ślubnych.

Wyrzuć tradycje starej szkoły

Jeśli nie masz pewności, dlaczego robisz pewną tradycję weselną, którą ludzie robili w przeszłości, możesz ją odrzucić ze swoich planów ślubnych. Zachowaj tylko tradycje, które mają dla Ciebie znaczenie.

Utwórz główną listę zadań do wykonania

Pierwsze kilka tygodni, które zagłębią się w planowanie ślubu, będzie jeszcze bardziej gorączkowe i chaotyczne, więc staraj się utrzymywać porządek z listą zadań. Zanotuj wszystkie zadania, które możesz wymyślić na jednym dokumencie, i dodaj do tej listy za każdym razem, gdy pojawi się nowa myśl.

Weź trochę wolnego

Znajdź chwile wolną, bo inaczej poczujesz się przytłoczony stresem. Rób przerwy po drodze, aby dać sobie trochę oddechu.

Przekaż część zadań swoim członkom rodziny

Poproś chętnych do pomocy członków rodziny odciążenie Cię z niektórych pozycji na liście zadań. Jeśli nie masz pewności, które zadania należy przekazać, poproś o sprawdzenie listy zadań i wybierz przedmioty, które według nich mogą wykonać dla Ciebie.

Przekształć ścianę w planszę

Ponieważ możesz zacząć czuć, że planowanie ślubu przejmuje twoje życie, możesz pozwolić mu trochę przejąć swój dom. Użyj ściany, aby ustawić tablicę korkową, w której możesz zawiesić różne zdjęcia, które dadzą Ci inspirację do zaplanowania ślubu swoich marzeń.

Ogranicz swoje opcje

Kiedy zanurkujesz w planowanie ślubu, zaczniesz czuć, że decyzje i opcje są nieograniczone. Ogranicz swoje wybory, koncentrując się na rodzaju ślubu, który chcesz mieć. Niezależnie od tego, czy jest to duży czy mały, wybierz to na wczesnym etapie, aby wiedzieć, w co się pakujesz, kiedy zaczynasz tworzyć plany.

Nie czekaj, aż będzie za późno

Staraj się nie zapisywać wielkich decyzji i planów na ostatnią chwilę. W efekcie wydasz więcej pieniędzy niż powinnaś.

Zrób swoją tabelę miejsc

Zaplanuj, kto i gdzie będzie siedział w dniu ślubu, ale spróbuj zapisać to zadanie na kilka tygodni przed ślubem. W ten sposób będziesz mieć dokładniejszą liczbę osób, które będą uczestniczyć w twoim wielkim dniu.

Wybierz kogoś, komu ufasz

Wybierz osobę, której ufasz i poproś, aby była odpowiedzialna za niektóre ważne zadania. Takie jak trzymanie cennych rzeczy, a nawet upewnianie się, że prezenty i pudełko z kartami są przechowywane w bezpiecznym miejscu.

Bądź tak zorganizowana, jak to tylko możliwe

Kiedy planowanie zaczyna być chaotyczne, a nawet nieco przytłaczające, staraj się zachować porządek. Przechowuj wszystkie notatki, plany i listy zadań w jednym miejscu, aby móc odwoływać się do nich w razie potrzeby.

Zobacz inne wpisy

2 Komentarze

  1. Joanna says:

    Świetny wpis! Nie wiedziałam od czego zacząć 🙂

    1. Magda says:

      Jest tak dużo do zrobienia , że można się pogubić : ) ciesze się, że wpis pomógł. Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *