pomysły na księgę gości
dekoracje Inspiracje

Pomysły na zorganizowanie księgi gości

Z pewnością każdy z Was widział księgę gości bywając na weselach. Zazwyczaj jest ona w formie tradycyjnej książki do której wpisują się goście. Zostawiają w niej życzenia, miłe słowa, rysunki czy zwyczajnie wpisują swoje imię i nazwisko, aby młoda para za parę lat wiedziała kto brał udział w ich uroczystości. Taka księga może okazać się piękną i jedną z ważniejszych pamiątek z wesela, tym bardziej gdy do jej formy podejdziemy niekonwencjonalnie. Ważne jest aby ustawić ją w widocznym miejscu, zachęcać gości do brania udziału w zapełnianiu jej i dopasować do klimatu wesela, wtedy będziemy mieli pewność, że uczestnicy wesela chętnie wezmą udział w jej tworzeniu. Przygotowałam dla Was najciekawsze pomysły na zorganizowanie księgi gości.

Pomysły na zorganizowanie księgi gości – 12 ciekawych rozwiązań

1. List w butelce

Pomysły na zorganizowanie księgi gości nie zawsze muszą być kosztowne. Dla par które chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy i wykonać księgę samemu, taka forma okaże się strzałem w dziesiątkę. Jej wykonanie jest banalnie proste, wystarczy zakupić dużą butelkę czy słoik, przyozdobić go według gustu i przygotować kilkanaście kartek na których wpisywać się będą goście.

Pomysły na zorganizowanie księgi gości

2. Wpisy na drewnianych sercach

Goście mieliby za zadanie wpisywać się na wyciętych z drewna sercach, a następnie wrzucać je do ramy. W efekcie powstałaby piękna pamiątka, którą moglibyście powiesić po weselu na ścianie Waszego domu.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

3. Podpisy na butelce wina

Pomysł dla wielbicieli dobrego wina. Wystarczy, że kupicie wystarczającą ilość butelek waszego ulubionego wina, flamaster do szkła i pozwolicie gościom zostawić na nich wiadomość do Was. Nawet gdy nie będziecie mogli się powstrzymać i wypijecie ich zawartość, to butelki zawsze możecie zachować, postawić na półce wraz z kieliszkami czy innymi alkoholami lub też zrobić z nich wazon.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

4. Podpisy na kamieniach

To kolejny oryginalny i oszczędny pomysł na wykonanie księgi gości. Wystarczy poszukać kamieni na plaży czy w sklepach ogrodniczych. Najlepiej sprawdzą się te niewielkie i gładkie, aby dało się na nich swobodnie pisać. Możemy je umieścić w szklanym naczyniu lub skrzynce i cieszyć się tą niezwykłą pamiątką.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

5. Życzenia na klockach Jenga

Wystarczy zakupić kilka egzemplarzy tej gry i długopisy które nie będą rozmazywać się na drewnie. Gwarantuje Wam, że goście będą się świetnie bawić układając klocki zgodnie z zasadą gry i wpisując na nie życzenia budując przy tym wspomnienia. A i Wy będziecie mieli później dużo frajdy, grając w nie w domowym zaciszu i przypominając sobie osoby, które Wam towarzyszyły tamtego dnia.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

6. Zdjęcia z fotobudki lub Polaroida

Jeśli macie możliwość wynajęcia fotobudki czy zakupu Polaroida to może się okazać to świetną alternatywną dla tradycyjnej księgi gości. Osoby które przybyły na Wasze wesele, mogą zrobić sobie zdjęcie wykorzystując różne śmieszne akcesoria takie jak np. okulary, peruki i inne atrybuty, które oferują fotobudki lub są zorganizowane przez Was. Powstałe zdjęcia wraz z życzeniami można wklejać do książki lub wieszać za pomocą klamerek na sznurku przymocowanym do np.drabiny.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

7. Rustykalna skrzynka

Nie widziałam wcześniej takiego rozwiązania ale muszę przyznać, że bardzo przypadło mi do gustu. Goście wpisywaliby się na kolorowych kartkach, a następnie umieszczali je w otworze stworzonym z drucików. Całość skrzynki jest zamykana, wykonana z drewna i prezentuje się bardzo dobrze.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

8. Korki od wina

Wystarczy, że nazbieracie dość dużą ilość korków przed weselem jak i w jego trakcie. Włożycie je do dużego naczynia i w takim wydaniu efektownie będą się prezentować jako ozdoba w Waszym mieszkaniu tuż po weselu.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

9. Monogram z podpisami

To kolejny z pomysłów, który posłuży później jako dekoracja Waszego wspólnego domu. Może to być pierwsza litera Waszego nazwiska bądź imion. Najlepiej będzie prezentować się wykonana z drewna i niewątpliwie jest niestandardowym podejściem do stworzenia księgi gości.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

10. Winylowa księga gości

Idealne dla fanów muzyki i vintage. Jeżeli macie kolekcje takich płyt, to możecie pomyśleć nad pozwoleniem gościom na pozostawienie na nich kilku ciepłych słów czy „autografu”. Taka pamiątka z podpisami Waszych bliskich będzie Wam towarzyszyć przy codziennym odsłuchiwaniu ulubionych dźwięków i przywodzić na myśl wesele.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

11. Drzewo z odciskami palców

Jeżeli któreś z Was ma dusze artysty i lubi rysować to możecie pokusić się o stworzenie własnego plakatu ślubnego, który będzie jednocześnie księgą gości. Wystarczy zakupić białą kartkę dużego formatu, namalować kształt drzewa, jego pień oraz gałęzie a malowaniem jego korony zajmą się Wasi goście, którzy będą odbijać swoje palce zamoczone w różnych kolorach farby na kartkę. Podpisane odciski palców będą Wam przypominać o osobach biorących udział w ceremonii. Forma w jakiej goście będą musieli przypieczętować swoją obecność na pewno ich zaskoczy.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

12. Podpisy na drewnie

Jeśli lubicie naturalne materiały i rustykalne dekoracje to jest to rozwiązanie właśnie dla Was. Zachęcie gości do podpisywania się na kawałku drewna, który później znajdzie zastosowanie w Waszym codziennym życiu np. jako ławka w ogrodzie czy podkładka na stół.

pomysły na zorganizowanie księgi gości

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *