Inspiracje kolor przewodni

Stare, nowe, pożyczone i Classic Blue – czyli kolor roku Pantone 2020 na ślubie

Instytut Pantone w ciągu ostatnich 20 lat wybrał już kilkanaście kolorów, które miały nam towarzyszyć każdego roku. Po odcieniu Living Coral, który królował w 2019 i miał być inspiracją, między innymi dla par młodych przyszedł czas na Classic Blue. Jak można użyć tej barwy na ślubie i weselu? Zobacz koniecznie! 🙂

Kolor 2020 roku – co oznacza?

Kilka dni temu świat obiegła wieść o tym, że Instytut Pantone po raz kolejny ogłosił kolor roku. Tym razem wybór padł na Classic Blue 19-4052. Jak twierdzą eksperci Pantone, klasyczny niebieski jest elegancki w swojej prostocie i ma stanowić stabilny fundament, na którym będziemy budować, gdy przekroczymy próg nowej ery.

Kolor ten ma nawiązywać do niepewnych czasów zdominowanych przez technologię. Spoglądając na ten odcień trudno nie zgodzić się z tym, że emanuje on spokojem i ciszą. Przypomina też niebo o zmroku lub zaraz przed deszczem. Klasyczny niebieski ma także sprzyjać koncentracji, o którą bardzo ciężko w dzisiejszych czasach, które naszpikowane są mnóstwem informacji, które nasz mózg musi przetwarzać każdego dnia.

Classic Blue w aranżacjach ślubnych

Kolor roku 2020 będzie nam towarzyszył nie tylko w aranżacjach wnętrz, modzie i branży kosmetycznej. Classic Blue może stać się także inspiracją dla przyszłych par młodych i ułatwić wybór koloru przewodniego uroczystości. Ta z pozoru ciemna barwa świetnie może odnaleźć się w dekoracjach ślubnych. W połączeniu z bielą będzie stanowić bardzo zgrane połączenie kolorystyczne. Classic Blue w przeciwieństwie do bardzo energetycznego Living Coral ma uspokajać i wprowadzać harmonię do naszego życia.

„Ponadczasowy i trwały, niebieski odcień jest elegancki w swej prostocie. Przypominający niebo o zmierzchu, dodające otuchy cechy Classic Blue, składają obietnicę ochrony i podkreślają nasze pragnienie posiadania stabilnego i pewnego fundamentu, na którym możemy budować.”

Instytut Pantone od wielu lat jest autorytetem w dziedzinie kolorów. Inspiruje artystów, twórców, a także zwykłych ludzi do tego, aby odmieniać swoje życie za pomocą barw.

Niebieski kolor przewodni ślubu

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie ślubnym na bok odejdą pastele i pudrowe róże. Zainspiruj się klasycznym odcieniem niebieskiego i zobacz, jak można wykorzystać go w ślubnej aranżacji.

Kolor roku 2020 można wykorzystać już na etapie wyboru papeterii ślubnej. Niebieskie akcenty na zaproszeniach zdradzą Waszym gościom kolor przewodni i wprowadzą w klimat klasycznej elegancji w niebieskich odcieniach. Classic Blue doskonale połączy się z dekoracjami w kolorze srebra, złota, bieli, zieleni i szarości. Wszyscy wielbiciele chłodnych zestawień kolorystycznych powinni być zachwyceni trendami, które szykuje dla nas nadchodzący rok.

Niebieski kolor przewodni ślubu można też wykorzystać w kompozycjach kwiatowych i stylizacji pary młodej i druhen. Drobny akcent w postaci niebieskich obcasów, butonierki, muszki lub korsarza jest w tym przypadku jak najbardziej wskazany. Dobrym pomysłem na stylizacje pana młodego będzie granatowy garnitur połączony z bordowymi dodatkami w postaci krawatu lub muszki. Warto też zadbać o takie detale jak wstążki, bieżniki na stół, winietki, plan usadzenia gości i świece.

Zobacz inne wpisy

4 Komentarze

  1. Moim zdaniem to świetny wybór! Klasyka zawsze jest w modzie 🙂

    1. Zgadza się 🙂

  2. Classic Blue w połączeniu ze złotem wygląda bardzo elegancko.

    1. To prawda 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *