Zimowe bukiety ślubne - ciekawe inspiracje
bukiet Inspiracje Kwiaty Panna młoda

Zimowe bukiety ślubne

Mogłoby się wydawać, że zimą mamy mocno ograniczony wybór roślin i stworzenie ładnego bukietu graniczy z cudem. Fakt, w przeciwieństwie do wiosny i lata, w zimowe miesiące nie mamy aż tak dużego wyboru wśród kwiatów, które ozdabiałyby bukiet ślubny. Nie oznacza to jednak, abyś całkiem rezygnowała z organizowania ślubu w zimowe miesiące. Każda pora roku ma swój urok i obfituje w ciekawe elementy, które mogą stać się częścią Twojej ślubnej wiązanki.

Jakie kwiaty są dostępne zimą?

Istnieje kilka rodzai kwiatów, które dostępne są przez cały rok – również zimą. Jeśli organizujesz ślub i wesele zimą, to zwróć uwagę na takie rośliny jak: róże, amarylis, eustoma, gipsówka, gwiazda betlejemska, kalia, frezja, goździk czy popularne ostatnio sukulenty. Cały bukiet można również wypełnić takimi dodatkami jak: szyszki, jemioła, suszone owoce, gałązki drzew iglastych, owoce dzikiej róży lub dziurawca, pękami bawełny, jarzębiną. Jak widzisz, okres zimowy również obfituje w ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o rośliny. Wystarczy trochę kreatywności i charakterystycznych dla zimowej pory roku elementów, aby stworzyć piękny ślubny bukiet.

Wygląd zimowego bukietu

Aby w odpowiedni sposób zaakcentować zimowy klimat całej uroczystości, zdecyduj się na bukiet ślubny utrzymany w tym samym klimacie. Kolory, które sprawdzą się w zimowych wiązankach to z pewnością: biel, szarość, czerwień, błękit, zieleń, a także złoto. Te barwy z pewnością podkreślą mroźny charakter ślubu i wesela oraz będą pięknie się prezentować. Biel, srebro i szarość sprawią wrażenie wiązanek przyprószonych śniegiem a zieleń, czerwień i złoto kojarzą się ze świąteczny okresem i sprawdzą się, jeśli planujesz ślub właśnie w tym okresie. Zebrałam dla Was najpiękniejsze zdjęcia zimowych bukietów, które mogą zainspirować Was do tego jak ma wyglądać Wasza wiązanka.

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *