Zimowe bukiety ślubne - ciekawe inspiracje

Zimowe bukiety ślubne

Mogłoby się wydawać, że zimą mamy mocno ograniczony wybór roślin i stworzenie ładnego bukietu graniczy z cudem. Fakt, w przeciwieństwie do wiosny i lata, w zimowe miesiące nie mamy aż tak dużego wyboru wśród kwiatów, które ozdabiałyby bukiet ślubny. Nie oznacza to jednak, abyś całkiem rezygnowała z organizowania ślubu w zimowe miesiące. Każda pora roku ma swój urok i obfituje w ciekawe elementy, które mogą stać się częścią Twojej ślubnej wiązanki.

Jakie kwiaty są dostępne zimą?

Istnieje kilka rodzai kwiatów, które dostępne są przez cały rok – również zimą. Jeśli organizujesz ślub i wesele zimą, to zwróć uwagę na takie rośliny jak: róże, amarylis, eustoma, gipsówka, gwiazda betlejemska, kalia, frezja, goździk czy popularne ostatnio sukulenty. Cały bukiet można również wypełnić takimi dodatkami jak: szyszki, jemioła, suszone owoce, gałązki drzew iglastych, owoce dzikiej róży lub dziurawca, pękami bawełny, jarzębiną. Jak widzisz, okres zimowy również obfituje w ciekawe rozwiązania, jeśli chodzi o rośliny. Wystarczy trochę kreatywności i charakterystycznych dla zimowej pory roku elementów, aby stworzyć piękny ślubny bukiet.

Wygląd zimowego bukietu

Aby w odpowiedni sposób zaakcentować zimowy klimat całej uroczystości, zdecyduj się na bukiet ślubny utrzymany w tym samym klimacie. Kolory, które sprawdzą się w zimowych wiązankach to z pewnością: biel, szarość, czerwień, błękit, zieleń, a także złoto. Te barwy z pewnością podkreślą mroźny charakter ślubu i wesela oraz będą pięknie się prezentować. Biel, srebro i szarość sprawią wrażenie wiązanek przyprószonych śniegiem a zieleń, czerwień i złoto kojarzą się ze świąteczny okresem i sprawdzą się, jeśli planujesz ślub właśnie w tym okresie. Zebrałam dla Was najpiękniejsze zdjęcia zimowych bukietów, które mogą zainspirować Was do tego jak ma wyglądać Wasza wiązanka.

Paulina

Hej! Chciałabym pokazać Ci, że organizacja ślubu i wesela wcale nie musi być taka trudna. Mam nadzieje, że moje pomysły zainspirują Cię do stworzenia pięknej i jedynej w swoim rodzaju uroczystości. Witam Cię na moim blogu tworzonym z pasji i zamiłowania do pięknych rzeczy!

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *