Monstera w dekoracjach ślubnych i weselnych
dekoracje Inspiracje Kwiaty Sala

Monstera w dekoracjach ślubnych i weselnych

Trendy weselne w ostatnim czasie zostały mocno zdominowane przez motywy botaniczne, podbijając przy tym serca wielu małżonków. Coraz częściej na weselach możemy spotkać przestrzenie wypełnione sukulentami, liśćmi palmy, mchem, trawą pampas czy właśnie liśćmi monstery. Stają się one dopełnieniem innych dekoracji, a w niektórych przypadkach nawet samodzielnym motywem przewodnim całej uroczystości. Ciemna i intensywna zieleń liści monstery świetnie komponuje się z różnymi odcieniami bieli i złota, co tworzy niezwykle eleganckie połączenie idealne na kolory przewodnie. Monstera w dekoracjach ślubnych i weselnych to według mnie strzał w dziesiątkę. Powrót do naturalności i odejście od przepełnionych tiulem, organzą i balonami uroczystości na pewno ucieszy miłośników minimalizmu i przyrody.

Monstera – co to właściwie jest?

Na pewno większość z Was kojarzy tę roślinę choćby z własnego dzieciństwa. Często zajmowała honorowe miejsce przy oknie Waszych babć, sięgając po promyki słońca przedzierające się przez firankę. Można śmiało stwierdzić, że właśnie przeżywa swoją drugą młodość. Coraz bardziej doceniana, wróciła do łask, a jej potencjał zostaje coraz częściej wykorzystywany nie tylko na weselach, ale również w dekoracji wnętrz. Ta wyjątkowa roślina pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie jej wysokość może osiągnąć nawet 20 m! Oczywiście w warunkach domowych nie osiągnie tak spektakularnych rozmiarów, ale na pewno jej wygląd będzie równie niezwykły. Postrzępione, wielkie liście swoim kształtem mogą przywodzić nam na myśl serce, a więc idealnie pasują do charakteru tego dnia.

Liście monstery na ślubie i weselu

Liście tej rośliny mogą znaleźć szerokie zastosowanie na Waszym ślubie oraz weselu. Świetnie sprawdzą się w kompozycjach florystycznych, bukietach i różnego rodzaju girlandach, ale także jako backdrop, nadając swoim wyglądem nieco tropikalnego klimatu. Liście monstery są niezwykle wdzięczne i spokojnie można wykorzystać je jako samodzielny motyw przewodni. Możecie z nich skorzystać już na etapie tworzenia zaproszeń dla gości, a następnie konsekwentnie powtarzać ten motyw projektując wygląd całego kościoła i sali. Możecie wykorzystać je jako podkładki pod talerze gości, element bukietu druhen, czy dekoracje tortu weselnego. Sami zobaczcie, jak monstera w dekoracjach ślubnych może się świetnie prezentować i na ile sposobów można ją wykorzystać.

Monstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnychMonstera w dekoracjach ślubnych i weselnych

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *