Czy warto robić makijaż i fryzurę próbną?
makijaż Panna młoda Porady

Czy warto robić makijaż i fryzurę próbną?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna. Oczywiście, że warto! Mimo tego, że wiele z Was często ma wątpliwości czy warto robić makijaż i fryzurę próbną między innymi dlatego, że uważa, iż jest to strata pieniędzy ( jest to koszt taki sam lub niewiele mniejszy niż standardowa cena za usługę) to ja jak najbardziej polecam Wam jednak udać się na wizytę próbną. Makijaż i fryzura to jedne z najważniejszych elementów w wyglądzie Panny Młodej. Od nich zależy czy tego dnia będziecie czuć się komfortowo i pięknie. Dzień ślubu to nie czas na eksperymenty. Dzięki próbnej fryzurze i makijażowi unikniecie wpadek i rozczarowań związanych ze źle dobranymi elementami stylizacji w dniu ślubu. Aby uniknąć zbędnego stresu i łez zobaczcie jakie korzyści przynosi wykonanie próbnego makijażu i fryzury.

Powody, dla których warto zdecydować się na próbny makijaż i fryzurę ślubną

Żeby sprawdzić umiejętności makijażystki/fryzjerki

Dzięki zdecydowaniu się na próbny makijaż i fryzurę, będziecie miał okazje, sprawdzić umiejętności wybranych przez siebie osób. Warto wybrać kogoś z polecania bądź samodzielnie poszukać w internecie osoby, której prace się Wam spodobają. Ważne jest, abyście znalazły osobę, która będzie potrafiła Was wysłuchać, posiada poczucie stylu i estetyki, a także dostosuje się do Waszych pragnień i tego, jak Wy chciałybyście wyglądać tego dnia. Dzięki wcześniejszemu spotkaniu unikniecie ewentualnego, nieprzyjemnego rozczarowania pracą danej osoby w dniu ślubu. Zaufanie w tym przypadku to podstawa. Musicie mieć pewność, że fryzjerka, bądź makijażystka wykonają swoją pracę dobrze i będziecie w pełni zadowolone z efektu końcowego. Sprawdzicie to tylko i wyłącznie wtedy, gdy wybierzecie się na wizytę próbną.

By mieć pewność, że fryzura i makijaż przetrwają długo godzinną zabawę

Jeśli twoja próbna fryzura ślubna rozpadnie się pod wpływem kilku podmuchów wiatru, a makijaż zacznie wyglądać niekorzystnie, już po godzinie od nałożenia, to nie czekaj ani minuty dłużej i zacznij szukać nowych stylistek. Oba aspekty zarówno makijaż, jak i fryzura próbna powinny cechować się dobrym i pięknym wykonaniem, a także trwałością. Da Wam to pewność, że tak samo będzie podczas ślubu i wesela. Próbny makijaż i fryzurę możecie przetestować przy jakiejś specjalnej okazji np. gdy planujecie tego dnia wieczór panieński, randkę z przyszłym mężem lub wyjście na jakąś imprezę. W ten sposób najlepiej przekonacie się o trwałości makijażu oraz fryzury. Zobaczycie czy po kilku godzinach dalej będziecie w nim wyglądać olśniewająco i perfekcyjnie. Ewentualne niedociągnięcia będziecie mogły przekazać makijażystce/fryzjerce i poprosić o to, aby wykonując prace w dniu ślubu, zniwelowała możliwość występowania niepożądanych sytuacji.

By upewnić się, czy makijaż i fryzura będzie Wam pasować

Może się okazać, że wymarzona fryzura, bądź makijaż nie będzie pasować do waszego typu urody, kształtu twarzy, sukni ślubnej itp. Często zdarza się tak, że dana fryzura lub makijaż wygląda dobrze tylko na modelce ze zdjęcia. Warto przetestować kilka wariantów fryzur i makijaży i wybrać najlepszy z nich, który najbardziej będzie do Was pasować i idealnie zgra się z całością stylizacji.

Aby upewnić się, że żaden z kosmetyków używanych podczas wykonywania makijażu nie wywoła u Was reakcji alergicznej

Alergie i podrażnienia mogą spotkać każdą z Was, nawet jeśli wcześniej nie wiedziałyście o tym, że wasza skóra źle reaguje na jakiś składnik. Warto mieć pewność, że podczas ślubu i wesela nic Was nie zaskoczy, a na Waszych twarzach nagle nie pojawi się wysypka spowodowana źle dobranymi kosmetykami do makijażu. Zanotujcie wraz z wizażystką, jakich kosmetyków używała podczas wykonywania makijażu próbnego. W razie niespodziewanej alergii będziecie wiedzieć czego lepiej unikać lub z jakich kosmetyków korzystać, aby makijaż wyglądał identycznie jak na próbach.

Zobacz inne wpisy

1 Komentarz

  1. Próba musi być koniecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *