wrzos na ślubie
Inspiracje kolor przewodni Kwiaty motyw przewodni

Wrześniowy ślub z wrzosem i lawendą w roli głównej

Mimo tego, że zaczął się wrzesień, a lato dobiega już końca, to sezon ślubny trwa w najlepsze i nie zapowiada się, aby szybko się zakończył. Jeśli planujecie ślub właśnie w tym miesiącu, idealnymi roślinami mogą okazać się wrzos i lawenda. Królują one właśnie teraz i zachwycają swoim wyjątkowym zapachem i fioletowym kolorem, który idealnie się sprawdzi jako przewodni na ślubie i weselu nadając uroczystości romantycznego klimatu. Wrzos i lawenda na jesiennym ślubie wyglądają bajecznie i można wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Dzięki tym roślinom uda Wam się stworzyć niebanalną i piękną dekorację sali niewielkim kosztem oraz wysiłkiem.

Pomysły na to, jak wykorzystać wrzos oraz lawendę na ślubie i weselu

Pomysłów jest naprawdę wiele. Wrzos i lawenda oczarowują nas swoim naturalnym pięknem. W zależności od gatunku zaskakują wieloma odcieniami fioletu, różu, a nawet błękitu. Te barwy dobrze łączą się z takimi kolorami jak klasyczna biel, zieleń, a także z szeroką gamą szarości. W przypadku, gdy chcecie ożywić nieco bardziej aranżacje, warto zestawić fiolet z wyrazistą żółcią. Fiolet w połączeniu z innymi ciepłymi kolorami nada uroczystości romantycznego, przytulnego i eleganckiego wyglądu. Wrzos i lawendę możecie wykorzystać, tworząc oprawę kwiatową całej uroczystości, zaczynając od bukietu i wianka Panny Młodej, kończąc na dekoracjach kościoła i stołów na sali weselnej. Wrzosowy motyw możecie również przemycić do butonierki Pana Młodego i świadka lub korsarzy druhen. Z wykorzystaniem wrzosu i lawendy możecie stworzyć niebanalne wazony i świeczniki, dekorując nimi szklane naczynia lub świeczki. Sznurek jutowy okaże się w tym przypadku świetnym kompanem. Utrzyma całą kompozycję w całości, dopełniając jednocześnie wrzosowo-lawendowe dekoracje ślubne. Nie zapomnijcie również o słodkościach w kolorze bieli lub fioletu, które będą przyozdobione gałązkami kwiatów. Tak podany tort z pewnością oczaruje Waszych gości. Dobrym pomysłem będzie również przemycenie wrzosu i lawendy podczas tworzenia zaproszeń ślubnych. Kwiatowy motyw ozdabiający zaroszenia, które otrzymają Wasi goście, zdradzi nieco klimat i kolor przewodni waszej uroczystości. Oto najpiękniejsze inspiracje z wrzosem i lawendą w roli głównej!

Wrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos oraz lawenda na ślubie i weselu Wrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos oraz lawenda na ślubie i weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos oraz lawenda na ślubie i weselu Wrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weseluWrzos oraz lawenda na ślubie i weseluWrzos i lawenda na ślubie oraz weselu

Zobacz inne wpisy

4 Komentarze

  1. Magda says:

    Baaardzo lubię lawendę 🙂 Gdybym wybrała termin jesienny na ślub, pewnie zdecydowałabym się również na lawendę.

  2. Marcin says:

    Ja niedawno brałem ślub i żona wybrała właśnie lawendę do dekoracji. To był naprawdę świetny pomysł!

  3. Piotr Hołowienko - fotograf says:

    Wrzosy i lawenda to moje ulubione motywy na zdjęciach ślubnych! <3 Sam miałem ślub we wrzosach 🙂

  4. lawęda, przepięknie ! cudowne zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *