czym zastąpić oczepiny
Inspiracje

Czym zastąpić oczepiny? 4 propozycje

Oczepiny to tradycyjny punkt każdego wesela. Najczęściej w ich ramach organizowane są różnego typu zabawy i gry, które mają za zadanie zintegrować wszystkich weselników. To także moment, w którym ma miejsce dobrze znana wszystkim tradycja – rzucanie welonem i muszką. Osoby, które złapią atrybuty pary młodej, mają według przesądu w najbliższym czasie zmienić swój stan cywilny.

Niestety nie zawsze wszyscy weselnicy biorą udział w oczepinach, a te często kojarzone są ze sprośnymi zabawami, o których większość z nas woli nie pamiętać. Nie musi tak jednak być, a ten element wesela spokojnie można zastąpić inną atrakcją. Zobacz czym zastąpić oczepiny, aby były ciekawe dla gości weselnych oraz stanowiły fajne wspomnienie z wesela, którego nie będziecie się później wstydzić.

Co zamiast oczepin? 4 najciekawsze atrakcje

Fajerwerki

Pierwszą alternatywą dla tradycyjnych oczepin może być pokaz fajerwerków. Jest to bardzo widowiskowe wydarzenie, które z pewnością spodoba się wielu osobom. Różnokolorowe fajerwerki, które rozświetlają czarne niebo, zrobią wrażenie na weselnikach i zapadną w ich pamięci na długo – w końcu raczej nikt nie ma okazji podziwiać ich na co dzień.

Taki pokaz warto jest zorganizować zaraz po zmroku – będzie to stanowić dobrą przerwę od tańców na parkiecie. Pamiętaj także o tym, aby fotograf był przygotowany na tę okoliczność i zrobił jak najwięcej zdjęć. Kolorowe fajerwerki ozdabiające niebo pięknie wyglądają na fotografiach i warto je dobrze uwiecznić.

Pokaz zimnych ogni

Jeśli z jakichś względów nie chcesz lub nie możesz zorganizować pokazu fajerwerków w pobliżu sali weselnej, to alternatywą mogą być zimne ognie. W ostatnim czasie jest to bardzo popularna atrakcja weselna, która bardzo fajnie prezentuje się na fotografiach. Zaopatrz się w wystarczającą ilość sztucznych ogni (1-2 na osobę), które mają przynajmniej 30-70 cm długości. Długie zimne ognie palą się dłużej, dają większą frajdę i fotograf ma szansę na złapanie idealnego ujęcia z ich udziałem.

Iskierki, które mienia się po zapaleniu zimnych ogni, tworzą wspaniały, romantyczny klimat. Są dobrą alternatywą dla oczepin i stanowią atrakcję, która powinna przypaść do gustu większości osób. Zaletą pokazu zimnych ogni jest to, że można go zorganizować niewielkim nakładem finansowym i pięknie wygląda na fotografiach z wesela.

czym zastąpić oczepiny

Fire show

Kolejnym pomysłem na to, czym zastąpić oczepiny jest fire show. Polega to na tym, że doświadczeni tancerze wykonują w rytm muzyki różne sztuczki. Z pozoru wydaje się to bardzo niebezpieczne jednak ani weselnikom, ani artystom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Taki pokaz jest bardzo efektowny i może zmrozić krew w żyłach niejednego gościa.

Jeśli tradycyjne oczepiny zawsze Cię nudziły i szukasz ciekawszej alternatywy, to fire show powinno Cię zainteresować. Cały pokaz można zwieńczyć np. podpalaniem przez parę młodą pochodni w kształcie serca.

Pokaz barmański

Jeśli zamierzasz wynająć barmana na wesele, to warto skorzystać z jego umiejętności i poprosić go o przygotowanie specjalnego pokazu. Oczywiście należy to ustalić odpowiednio wcześniej – nie w trakcie wesela. Barmańskie show polega na jednoczesnym przyrządzaniu drinków oraz wykonywania ewolucji z butelkami, szejkerami i kostkami lodu.

Aby pokaz był ciekawszy, często jest dopełniony o efekty pirotechniczne. Po zakończeniu pokazu goście będą mogli skosztować drinków, które przyrządził barman. Taki pokaz zostanie w głowach gości na długo i jest naprawdę ciekawą alternatywą dla tradycyjnych oczepin.

Zobacz inne wpisy

  1. Świetne propozycje! Pary młode coraz częściej rezygnują z tradycyjnych oczepin na rzecz właśnie atrakcji weselnych 🙂

  2. Super złotym środkiem jest alternatywna wersja oczepin, bo całkowity ich brak może sprawić, że duża część gości poczuje się zawiedziona. Można np .zamiast wybierania „panien i kawalerów” przeprowadzić wybory na parę z największym stażem małżeńskim i taką parę uhonorować jako wzór do naśladowania. Bardzo elegancka forma.

  3. Ostatnio jedna Para wymaglowała mnie w temacie – czym zastąpić oczepiny? Dziś podesłałem im tego linka 🙂 Więcej takich wpisów, dla dobra społeczeństwa 🙂 Dzięki!

  4. Meran says:

    trzeba isc z duchem czasu 🙂

  5. Bardzo fajne przykłady. Kiedyś byłam na weselu gdzie kawaler był tylko jeden.

  6. Oj tak, teraz często pary rezygnują z oczepin. Szczególnie w naszym wypadku, kiedy mamy do czynienia z mieszanym, międzynarodowym towarzystwem. Zwykle zagraniczni goście nie wiedza o co chodzi 🙂 Dzięki za dobre propozycje 🙂

  7. Dobre alternatywy!

  8. Świetne propozycje, pokaz barmański to chyba najlepszy wybór w dzisiejszych czasach 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *