Jak udekorować kościół na ślub
dekoracje Inspiracje

Jak udekorować kościół na ślub?

Wypowiadanie przysięgi przed ołtarzem jest najważniejszym oraz jednym z najbardziej wzruszających momentów podczas całej ceremonii ślubu. Warto więc zatroszczyć się o to, aby ten moment odbywał się w wyjątkowej scenerii i został zapamiętany jak najlepiej. Nieodłącznym elementem przygotowań okaże się w tym przypadku dekoracja kościoła. Niezależnie od tego, czy zdecydowaliście się na wynajęcie firmy dekoratorskiej, czy też bierzecie to zadanie na swoje barki, to myślę, że moje pomysły na to, jak udekorować kościół na ślub mogą Wam się przydać.

6 pomysłów na to, jak udekorować kościół na ślub

Lampiony

Można ustawić je na wejściu do kościoła, wzdłuż ławek, jak i przy samym ołtarzu. Prezentują się naprawdę ładnie, tworzą romantyczny klimat i są coraz częściej wybierane jako element dekoracji kościoła. Gdy zaopatrzymy je w świece, będą tworzyć wyjątkowy nastrój dopełniający ten piękny moment. Ich atutem poza tym, że wyglądają ładnie, jest również dostępność. Z łatwością kupicie je w Ikea w fantastycznej cenie!

Świeczki

Nadają one klimatu, jednak pamiętajcie o tym, że nie każdy kościół może pozwolić na ich wykorzystanie, gdyż mogą być uznane za niebezpieczne. Musicie w odpowiedni sposób je zabezpieczyć tak, aby nikt ich nie przewrócił. Najlepiej będzie je włożyć do szklanego naczynia bądź postawić w miejscu, w którym nie będzie przechodzić za dużo osób.

Dywan

Najczęściej widywany jest w odcieniu czerwonym lub białym, jednak możecie postawić także na inny kolor. Wszystko zależy od stylu, w jakim urządzacie ślub i wesele. Dywan nada świątyni i wydarzeniu bardziej uroczysty i podniosły charakter. Ten w jasnym odcieniu dodatkowo rozświetli wnętrze. Możecie go dodatkowo wzbogacić o Wasze inicjały bądź dowolny napis.

Kompozycje kwiatowe

Niewątpliwie są to najbardziej popularne dekoracje kościoła na ślub. Mogą one przyozdobić praktycznie każde miejsce w kościele. Pięknie wyglądają kompozycje zawieszone na ławkach i ołtarzu głównym. Kwiatowe dekoracje kościoła zawsze będą wyglądać dobrze i efektownie, a do ich wykonania najlepiej użyć kwiatów, które znajdują się również w bukiecie Panny Młodej. Stworzycie dzięki temu spójną całość pomiędzy aranżacją kwiatową a dodatkami takimi jak bukiet, butonierki czy korsarze.

Tiul i inne tkaniny

Tiul oraz inne delikatne materiały są często stosowane do ozdabiania kościoła przed ceremonią ślubu. Z ich pomocą możecie w łatwy sposób udekorować ławki i krzesła. Możecie tworzyć z ich pomocą różnego rodzaju kokardy, pompony i wiązania, które stworzą wyjątkową alejkę prowadzącą Młodych wprost do ołtarza. Delikatny i lejący się materiał możecie wzbogacić o kwiaty bądź białe lampki, które dodatkowo oświetlą wnętrze.

Płatki kwiatów

To doskonałe dopełnienie dekoracji kościoła. Rozsypane wzdłuż ławek bądź dywanu dodadzą uroku i romantyzmu całej aranżacji.

Zobacz inne wpisy

  1. Świeczki, biały dywan, płatki kwiatów – ZDECYDOWANIE NA TAK!

    1. Potrzeba tak niewiele aby ładnie udekorować kościół 😉

  2. Bachulski says:

    Uwielbiam ten klimat kiedy kościół jest ubrany skromnie, schludnie, troche płatków róż, troche bieli i kwiatów. Więcej nie potrzeba. Wtedy jest ślicznie

    1. Dokładnie! 🙂 Nie ma co przesadzać z dekoracjami, nie zawsze więcej oznacza lepiej. Jeśli chodzi o dekoracje kościoła, również stawiam na minimalizm, prezentuje się najlepiej.

  3. Dobry przykład jak w prosty sposób udekorować kościół i to za nie wielkie pieniądze. Inspiracja chyba dla każdej przyszłej pary młodej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *