jak zaoszczędzić na kwiatach ślubnych
Kwiaty Porady

Jak zaoszczędzić na kwiatach ślubnych?

Kwiaty są nieodłącznym elementem ślubu i wesela. W końcu, czy ktoś z Was wyobraża sobie ten dzień bez ich udziału? Ja z pewnością nie. Tworzą one piękną oprawę całej uroczystości, nadają klimatu całemu pomieszczeniu oraz dopełniają stylizację Pary Młodej, druhen czy świadków. To od ich rodzaju, kolorystyki i kompozycji w dużej mierze zależy jak Wy i Wasi goście odbierzecie wygląd sali i kościoła. Jeśli jednak wydaje Wam się, że wszystko, co ślubne automatycznie oznacza droższe, łącznie z oprawą kwiatową to przychodzę do Was z kilkoma pomysłami jak zaoszczędzić na kwiatach ślubnych. Wystarczy trochę kreatywności, chęci i sprytu, a uda Wam się zorganizować idealne kompozycje bez konieczności rujnowania swojego budżetu.

1. Dobrze zaplanujcie budżet

Planowanie oprawy florystycznej uroczystości zacznijcie od dokładnego określenia budżetu, jaki chcecie na nią przeznaczyć. Już na wstępie powiedzcie swojej florystce, jakim budżetem dysponujecie i poproście o kilka propozycji, które mieszczą się w jego zakresie. Dobra i doświadczona florystka na pewno będzie wiedziała jakie kwiaty Wam zaproponować, aby Was zadowolić, a jednocześnie dostosować się do Waszego budżetu.

2. Polne i ogrodowe nie znaczy gorsze

Spójrzcie łaskawszym okiem na kwiaty polne i ogrodowe. Polne zioła, trawy, gipsówka, maki czy ogrodowe hortensje i piwonie mogą być równie piękne jak kosztowne wiązanki, jeśli dobrze je ze sobą skomponujecie. Dużym plusem wykorzystania takich roślin jest gwarancja zaoszczędzenia dużej sumy pieniędzy tym bardziej, jeśli same zajmiecie się hodowaniem kwiatów w ogrodzie lub pozbieracie je na łące. Takie bukiety i dekoracje kwiatowe świetnie spiszą się, jeśli planujcie ślub w klimacie rustykalnym, boho czy vintage.

3. Wybierajcie kwiaty sezonowe

Decydując się na kwiaty, które rosną w danym sezonie, zaoszczędzicie trochę pieniędzy. Jeśli zamarzyłyście sobie kwiaty, które rosną tylko w kwietniu, a bierzecie ślub w sierpniu, możecie mieć pewność, że cena takiego bukietu automatycznie pójdzie wysoko w górę. Znajdźcie zamiennik, który rośnie w miesiącach, w których planujecie uroczystość.

4. DIY

To rozwiązanie dla wytrwałych miłośniczek rękodzieła, które same zajmują się przygotowaniem wszystkich ozdób ślubnych. Może wydawać się to trudne, ale Jeśli Wy lub ktoś z Waszych bliskich ma odrobinę chęci i czasu, aby wykonać samemu kwiatowe dekoracje, to skorzystajcie z tego. W internecie na pewno znajdziecie mnóstwo hurtowni florystycznych i filmików instruktażowych, które pomogą Wam stworzyć piękne dekoracje bez konieczności wydawania pieniędzy na usługi profesjonalistów.

5. Minimalizm górą

Macie niezwykłe szczęście, gdyż od kilku sezonów królują minimalistyczne oprawy ślubów i wesel. Możecie to wykorzystać, aby zaoszczędzić sporą sumę, jednocześnie wpisując się w panujące trendy i poczucie estetyki. Odejdźcie od przekonania, że im więcej, tym lepiej zastępując je minimalistycznym oraz estetycznym podejściem. Proste dekoracje składające się z butelek zaopatrzonych w jedną bądź dwie rośliny to hit, którego przygotowanie nie zajmie Wam dużo czasu.

6. Zapoznajcie się z ofertą sali weselnej

Niektóre sale w cenie wynajmu oferują także ozdoby kwiatowe. Zapytajcie właściciela sali, którą chcecie wynająć czy w swojej ofercie ma taką możliwość, a jeśli tak, to dopytajcie jak będą wyglądać te dekoracje. Może okaże się, że kwiaty, które zostaną Wam zaproponowane wpiszą się w Wasze gusta i skorzystacie z tej możliwości.

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *