Weselne dekoracje z Ikea
dekoracje Inspiracje Sala

Weselne dekoracje z IKEA

Jeśli pragniecie stworzyć wyjątkowy i piękny wystrój całej uroczystości, nie narażając się przy tym na bankructwo, to IKEA może okazać się dobrym punktem wyjścia, do tworzenia unikalnych elementów dekoracyjnych Waszych zaślubin. Podczas gdy kojarzy nam się ona zazwyczaj z ładnymi meblami, oświetleniem, aranżacjami pomieszczeń i tanim jedzeniem to oferta sklepu wykracza mocno poza te elementy. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na dekoracje, które przydadzą się tylko podczas jednego wieczoru, przygotujcie się na wycieczkę do sklepu. Zaoszczędzicie trochę gotówki, a jednocześnie zdobędziecie ozdoby, które później z powodzeniem znajdą zastosowanie w Waszym codziennym życiu lub w łatwy sposób sprzedacie je innym parom, które szukają podobnych rozwiązań dekoratorskich. Możecie uruchomić swoją wyobraźnię lub skorzystać z mojej listy 12 rzeczy z IKEA, które idealnie nadają się na weselne dekoracje.

1. Osłonki

Dobrze wszystkim znane również jako pojemniki do pędzli, świeczniki czy osłonki na doniczki. Jak widać, mają wiele różnych zastosowań, czemu więc nie wykorzystać ich na własnym weselu? Posiadają delikatne, koronkowe wykończenia, dzięki którym osadzona w nich świeczka będzie dawała wyjątkowe światło. Dobrze sprawdzą się również jako osłonka do kwiatowych dekoracji stołu weselnego.
Cena: 4,99 zł

2. Kwiatowy lampion

Lampion może służyć od oświetlenia drogi do baru na imprezie plenerowej do pięknych i oryginalnych dekoracji wypełnionych świeżymi kwiatami porozstawianymi w różnych punktach weselnej sali. Latarnie możemy otrzymać w kolorze czarnym lub białym oraz w dwóch różnych rozmiarach. Jednak nie martwcie się, jeśli te standardowe barwy Wam nie odpowiadają. Z łatwością możecie pomalować je, na dowolny kolor, nadając im indywidualnego charakteru. Taka ozdoba w piękny sposób oświetli pomieszczenie i ogród.
Cena: 19,99 zł

3. Tiulowy backdrop

Backdrop jest dekoracyjną ścianką znajdującą się np. za Parą Młodą. Aby go wykonać, świetnie sprawdzi się firanka z modelu LILL dostępna w Ikei. Stwórzcie dzięki niej oryginalne tło znajdujące się za Waszymi plecami. Idealnie nada się też, jeśli chcecie zakryć ścianę sali, która nie do końca Wam odpowiada. Zawieszona przy okach sprawi, że światło, które będzie wpadać do sali stanie się miękkie. Możecie ją również wykorzystać do ozdobienia krzeseł lub kościoła. Zastosowań jest naprawdę sporo.
Cena: 15 zł (jedna para 280×300 cm)

4. Ramka z numerem stolika

Tytuł najbardziej wszechstronnej rzeczy może spokojnie trafić do ramki TOLSBY. Jej prosty, stonowany wygląd świetnie wpisze się w każdy klimat i zostawia duże pole do popisu, jeśli chodzi o metamorfozę. Jeśli nie odpowiada Wam jej biały kolor możecie z łatwością zmienić go na coś bardziej oryginalnego lub nawiązującego do Waszego koloru przewodniego. Możecie nią oznaczyć numery stolików, miejsce baru, fotobudki, słodkiego stołu itd.
Cena: 4,99 zł

5. Butelki z kwiatami

Butelki przypominające nieco kształtem dzbanki na mleko przydadzą się Wam do wyeksponowania kwiatów w prosty sposób. Możecie zawiesić je na krzesłach, podwiesić na ścianie lub po prostu postawić na stole, gdzie świetnie będą komponować się z wazonami ze słoików.
Cena: 5,99 zł

6. Ciepły koc

Idealnie sprawdzi się jako prezent dla gości weselnych, jeśli planujecie uroczystość w plenerze. Letnie noce potrafią być naprawdę chłodne i aby zatroszczyć się o komfort waszych gości, powinniście rozważyć to rozwiązanie.
Cena: 10-20 zł

7. Tablica informacyjna

Zwykła, dwustronna tablica dla dzieci MALA po drobnej modyfikacji może stać się tablicą informacyjną na Waszym weselu. Zapiszcie na niej najważniejsze punty uroczystości i postawcie w widocznym miejscu, aby każdy z gości miał okazję się z nią zapoznać.
Cena: 79,99 zł

8. Świeczki

W Ikei znajdziecie obszerny (i niezwykle aromatyczny) dział dedykowany wyłącznie świeczkom. Idealnie rozświetlą sale, gdy zapadnie zmrok nadając intymnego klimatu.
Cena: 5-10 zł

9. Ozdobne ściereczki

Ścierki kuchenne na weselu? W tym przypadku jak najbardziej! Dostępne w różnych wzorach, które świetnie się ze sobą komponują. Jeśli dodatkowo dołączycie do nich menu i zwiążecie lub złożycie w ciekawy sposób to spokojnie mogą znaleźć zastosowanie na Waszym weselu
Cena: 8,99 zł (4 sztuki)

10. Papierowe lampiony

Niedrogie, praktyczne i wpisujące się w prawie każdy klimat. Te okrągłe papierowe latarnie, podwieszone pod sufitem nadadzą wyjątkowego klimatu wydzielając ciepłe i delikatne światło.
Cena: 6,99 zł

11. Spersonalizowane kieliszki

Kupcie kieliszki do szampana lub wina, aby stworzyć spersonalizowane naczynie, z którego będziecie spożywać alkohol.
Cena: 5-8 zł

12. Słodki stół

Przy jego aranżacji także możecie skorzystać z naczyń Szwedzkiej marki. Wiele z nich może już nawet posiadacie w domu np. piętrową paterę na babeczki i ciasteczka, paterę z przykrywką, pod którą schowacie inne słodkości i różnego rodzaju pojemniki na cukierki.
Cena: 49,99 zł

Zobacz inne wpisy

1 Komentarz

  1. KB says:

    Wow. Ciekawy temat, jestem pod wrażeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *