jak złożyć poszetkę
Porady

Jak złożyć poszetkę – poradnik dla pana młodego

Wybór ślubnej kreacji jest emocjonującym wydarzeniem nie tylko dla panny młodej, ale także dla pana młodego. Garnitur, koszula, buty i dodatki – wszystkie te elementy garderoby muszą pasować do tej wyjątkowej okazji, a także do gustu mężczyzny. Prócz oczywistych dodatków takich jak krawat, mucha i spinki do mankietów warto również pomyśleć o poszetce. Ta niewielka chusteczka, która wystaje z kieszonki w marynarce, może przybierać wiele wzorów kolorów, a także kształtów. Dziś skupimy się na tym ostatnim aspekcie i podpowiemy Ci w jak złożyć poszetkę na ślub i wesele.

Jak prawidłowo złożyć poszetkę?

Jeśli pan młody jest fanem takich elementów stylizacji jak poszetka, to nie może zabraknąć tego elementu w jego ślubnej stylizacji. Aby móc pozwolić sobie na taki dodatek konieczne jest kupienie marynarki, która ma niewielką kieszonkę w górnej części. Zazwyczaj posiada ją większość klasycznych modeli. Jeśli strój pana młodego będzie szyty przez krawcową, to warto już na pierwszym spotkaniu wspomnieć o miejscu na poszetkę. Ozdobny kawałek materiału, jakim jest poszetka, można złożyć na wiele fantazyjnych kształtów. Powrót mody na tego typu dodatek do marynarki sprawił, że cały czas wymyślane są nowe i ciekawe kształty, którymi można ozdobić kieszonkę w marynarce.

Jeśli cenisz sobie klasykę, to poszetkę możesz złożyć w prostokąt, który lekko wystaje ponad krawędź kieszonki. Tak złożoną poszetkę nosi większość mężczyzn, a jej dużym plusem jest to, że każdy poradzi sobie ze złożeniem materiału w tak prosty sposób. Podczas wyboru poszetki warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Unikaj chusteczek, które wykonane są z delikatnego, cienkiego i lejącego się materiału. O wiele lepiej sprawdzą się grubsze materiały o chropowatej fakturze, ponieważ dłużej utrzymują swój kształt. To szczególnie ważne podczas ślubu i wesela, gdy nie ma czasu na ciągłe poprawianie stylizacji i jest się stale ruchu.

Kolorowe poszetki o nietypowej fakturze lub wzorze powinny zostać odpowiednio wyeksponowane właśnie poprzez ciekawy kształt. Jak złożyć poszetkę, aby przyciągała wzrok? Możesz wykorzystać jeden ze sposobów, które opisane są poniżej.

Jak złożyć poszetkę – puff

Nazwa tego rodzaju ułożenia poszetki może wydawać się śmieszna, jednak wiele mówi o kształcie, jaki uzyskamy, składając poszetkę w taki sposób. Tak zwana pufka czy też puff to prosty sposób na ułożenie poszetki, z którym poradzi sobie każdy mężczyzna chcący wyglądać elegancko. Chwyć chusteczkę na środku i unieś ją do góry, jednocześnie przeciągając rękę po jej powierzchni. Zatrzymaj rękę mniej więcej w połowie materiału i włóż poszetkę do kieszonki, chowając jej końcówki na dnie. Materiał, który wystaje, ułóż w kształt półksiężyca. Gotowe, klasyczna „pufka” skończona.

Jak złożyć poszetkę – podwójny trójkąt

Popularnym sposobem na złożenie poszetki jest tzw. podwójny trójkąt. Aby to zrobić, należy złożyć materiał na pół po przekątnej, lecz nie dokładnie róg, w róg, lecz z przesunięciem ok. 1 centymetra. Powinny powstać dwa wierzchołki trójkąta. Później trzeba zagiąć prawy i lewy bok poszetki do środka i włożyć do kieszonki tak, aby podwójny trójkąt z niej wystawał. Prostszą alternatywą tego układu jest pojedynczy trójkąt. Wystarczy, że złożysz poszetkę po przekątnej i zagniesz rogi powstałego trójkąta do środka. Następnie włóż chusteczkę do kieszonki w marynarce w taki sposób, aby całość wystawała.

Jak złożyć poszetkę – TV fold (klasycznie)

Bardzo prostym sposobem na złożenie poszetki jest tzw. TV fold. Wystarczy, że chustkę złożysz w prostokąt o szerokości kieszonki w marynarce. Następnie zegnij go do dołu tak, aby dopasować ją do głębokości kieszonki. W takim układzie poszetka powinna wystawać na około centymetr. Tak złożona chusteczka układa się gładko, nie ma na niej zbędnych marszczeń i luzu pomiędzy krawędziami kieszonki a materiałem poszetki.

Pozostałe sposoby na to jak złożyć poszetkę

Wygląd poszetki oraz jej wzór i kolor są bardzo ważne w całej stylizacji. Pamiętaj jednak o tym, że nie jest ona najważniejszym elementem stroju. Powinna być elegancka i nienarzucająca się na pierwszy rzut oka. Jest to uzupełnienie marynarki, a nie jej główny punkt. Zbyt finezyjnie złożona chusteczka może wyglądać dziwnie w stylizacji ślubnej i najbezpieczniej jest postawić na klasykę. Nie należy jednak bać się eksperymentów i jeśli bardziej oryginalny kształt lepiej pasuje do stylizacji, to warto go wykorzystać podczas dnia ślubu.

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *