pudełko na koperty
dekoracje Inspiracje

Pudełko na koperty ślubne – inspiracje i trendy

Przygotowania do ślubu i wesela to nie tylko zadbanie o elementy takie jak oprawa muzyczna, sala weselna czy formalności. Na ten wielki dzień składają się także małe szczegóły, które będą tworzyć wyjątkowy klimat w Kościele i na sali weselnej. Mowa tu o dekoracjach, atrakcjach weselnych, a także praktycznych elementach takich jak księga gości czy pudełko na koperty ślubne.

Dziś porozmawiamy właśnie o pudełku, w którym możecie w dyskretny oraz elegancki sposób przechowywać prezenty otrzymane od gości. Obecnie można znaleźć wiele rodzai i wzorów, a pudełko na koperty, prócz swojej praktycznej funkcji może być także dekoracją, która pasuje do innych elementów.

Pudełko na koperty – jakie wybrać na ślub?

Najlepszym sposobem na wybór pudełka na koperty ślubne jest dopasowanie go do zaproszeń, księgi gości oraz winietek. Jeśli na Twoim ślubie będzie królować styl boho to postaw na dekoracje właśnie w tym klimacie. Doskonale sprawdzi się drewniane pudełko na koperty lub takie, które jest wykonane z ekologicznej tektury. Na weselach w stylu glamour możesz wybrać np. szklane pudełko na koperty. Ważne jednak aby wszystkie elementy ślubu i wesela były ze sobą spójne i nawiązywały do jednego motywu, stylu lub koloru przewodniego.

W sklepach internetowych można znaleźć zestawy, które składają się z zaproszeń, winietek, księgi gości oraz pudełka na koperty w tym samym stylu. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ za jednym zamachem możesz zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne elementy dekoracyjne. Będziesz mieć też pewność, że wszystko będzie do siebie pasowało. Możesz wybierać spośród wielu stylów. Zarówno zwolenniczki stylu rustykalnego i leśnego, jak i fanki glamour i nowoczesności znajdą coś dla siebie.

Drewniane pudełko na koperty – hit ostatnich sezonów

Drewniana wersja pudełka na koperty sprawdzi się na większości wesel. W zależności od Twojego gustu może być ona wykonana z jasnego lub ciemnego drewna, a napisy i dekoracje, które się na niej znajdą można połączyć według uznania. Taka drewniana skrzynka daje wiele możliwości, a zwolenniczki DIY mogą same spróbować wykonać taką dekorację. Drewniane pudełko na koperty może przybierać różne kształty – od prostokąta i kwadratu po okręgi, a nawet sześciokąty. Ważne jest jednak uwzględnienie otworu na koperty, który najczęściej znajduje się na górnej pokrywie.

Drewniane pudełko na koperty można ozdobić spersonalizowanymi napisami. Może się tam znaleźć data Wszego ślubu, imiona oraz podziękowania dla gości za prezenty. Taka skrzynka na koperty z racji wykorzystanych materiałów jest bardzo wytrzymała i po ślubie może Ci jeszcze posłużyć jako dekoracja mieszkania lub pudełko do przechowywania ślubnych pamiątek.

Jak zrobić pudełko na koperty?

Do wykonania pudełka na koperty potrzebujesz tylko kilku rzeczy. Przygotuj karton, nożyczki, klej, taśmę klejącą, wstążki, koraliki, kwiaty i materiał jutowy. Wystarczy, że z kartonu stworzysz odpowiednią bryłę i zaczniesz ozdabiać ją według uznania. Możesz np. owinąć ją materiałem jutowym, a następnie ozdobić go gałązkami kwiatów i wstążką. Możesz też przygotować drewnianą skrzynkę i pomalować ją na dowolny kolor. Następnie wykonaj na niej napis farbą i dodaj kilka ozdób.

Pudełko na koperty DIY może przybierać wiele form i tak naprawdę wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Zgromadziłam też dla Ciebie kilka zdjęć, które mogą Cię zainspirować do tego, jak może wyglądać pudełko na koperty.


Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *