Polne kwiaty na ślubie i weselu
bukiet Inspiracje Kwiaty Panna młoda

Polne kwiaty na ślubie i weselu

Kwiaty są nieodłączną częścią ślubu i wesela. W końcu, czy ktoś z Was potrafi wyobrazić sobie tę uroczystość bez ich udziału? Ja na pewno nie! Tworzą one piękną oprawę całego wydarzenia. To w dużej mierze od nich zależy efekt i wrażenie, jakie zrobi na Was i Waszych gościach wystrój sali i kościoła. Decydując się, na polne kwiaty na ślubie i weselu, może kierować nami nie tylko chęć zaoszczędzenia znacznej sumy pieniędzy. Jest to też rozwiązanie dla miłośników naturalności i sielskich klimatów, którym nie do końca podoba się typowa florystyka weselna. Polne kwiaty zebrane na łąkach czy we wiejskich ogródkach, coraz częściej stają się elementem dekoracji ślubnej. Dużym plusem jest ich łatwa dostępność i to, że sami możecie zabrać się, za tworzenie z nich wiązanek i dekoracji. Wystarczy wybrać się, na spacer na pobliską łąkę z ukochaną osobą.

Polne kwiaty na ślubie – piękno tkwi w prostocie

Maki, chabry, stokrotki, koniczyna czy dobrze znana przez większość gipsówka. Wybór jest naprawdę duży. Polne wcale nie znaczy brzydkie i nudne, możemy wybierać wśród wielu wyrazistych kolorów i ciekawych kształtów. Pamiętajcie jednak, że występowanie poszczególnych rodzajów jest zależne od pory roku, miesiąca i cyklu kwitnienia. Wykonane z nich wiązanki nie będą idealne, ale właśnie w tej dzikości i pozornemu chaosowi tkwi ich największy urok. Wybierajcie te rodzaje roślin, które nie wydzielają zbyt wyrazistego zapachu, który mógłby stać się duszący i nieprzyjemny w zamkniętej sali weselnej. A także starajcie się unikać tych, z których sypie się dużo pyłków, które mogłyby pobrudzić Waszą kreację. Bukiet z polnych kwiatów, będzie idealnie pasował Pannie Młodej, która zdecydowała się na zwiewną, koronkową sukienkę w stylu boho. Z elegancką lub księżniczkową suknią może nie zbyt dobrze się komponować. Kompozycje z polnych kwiatów pięknie współgrają ze zbożami, kwiatami ogrodowymi i prostymi ozdobami, takimi jak wazony ze słoików obwiązane sznurkiem jutowym postawione na plasterku drewna. Sami zobaczcie, jak pięknie potrafią się prezentować.

polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślubie i weselu polne kwiaty na ślubie i weselu polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele polne kwiaty na ślub i wesele

 

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *