Podziękowania dla rodziców

Podziękowania dla rodziców

Uwierzcie mi, że ślub jest niezwykłym i stresującym wydarzeniem nie tylko dla pary młodej. Również dla rodziców jest to wielki, budzący wiele emocji dzień. Tradycja dziękowania rodzicom w tym dniu jest dość rozpowszechniona w Polsce. Wiele par pragnie podziękować im za trud włożony w ich wychowanie oraz obecność i pomoc przy tej ważnej uroczystości. Jak jednak w wyjątkowy sposób wykonać podziękowania dla rodziców? Przygotowałam dla was kilka ciekawych pomysłów w jaki sposób możecie to zrobić.

Fotoksiążka

Jest to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego albumu ze zdjęciami. Jej wykonanie nie jest trudne, wystarczy wybrać jeden z wielu dostępnych szablonów i według niego uzupełniać książkę zdjęciami, cytatami i podziękowaniami. Możecie też pomyśleć nad zorganizowaniem sesji, w której będą brać udział tylko wasi rodzice i uwzględnić te fotografie w tworzeniu fotoksiążki. Z pewnością idealnie się sprawdzi jako pamiątka przypominająca o dniu ślubu jak i innych ważnych rodzinnych wydarzeniach.

fotoksiążka
fotoksiążka

Film

Taka forma podziękowań cieszy się ostatnio bardzo duża popularnością. Na jego wykonanie potrzebujemy jednak trochę więcej czasu i dobry pomysł na jego realizacje, więc do nakręcenia go musicie przygotować się wystarczająco wcześniej. Sami możecie napisać scenariusz i wybrać czy będzie to film zabawny, czy też bardziej wzruszający. Gwarantuje wam, że zabawa przy jego wykonywaniu będzie świetna, a i sam efekt powali na kolana, gdy zaprezentujecie go gościom na weselu. Na twarzach waszych rodziców z pewnością pojawi się radość a może i nawet łzy wzruszenia.

Kameralne spotkanie

Jeśli krępuje was wizja publicznego wystąpienia lub uważacie je za dość oklepane i nie chcecie uwzględniać ich w planie waszej uroczystości, możecie zdecydować się na niepubliczne podziękowania. Umówcie się z rodzicami na obiad w restauracji lub wspólny wyjazd, spędźcie z nimi czas w miłej atmosferze dziękując im przy tym za trud włożony w wychowanie was i czas poświęcony na organizacje waszego wesela. To również świetna okazja, aby rodzice panny młodej i pana młodego lepiej się poznali jeśli nie mieli jeszcze takiej okazji.

List

Ta forma komunikacji na pewno jest dobrze znana waszym rodzicom, przecież kiedyś pisało się ich mnóstwo i ludzie kontaktowali się ze sobą wyłącznie w taki sposób. Jeśli zdecydujecie się na przemówienie, w którym będziecie dziękować rodzicom za to, jakimi są wspaniałymi ludźmi to warto jest dołączyć do niego list, aby te słowa zostały z nimi na długo. Według mnie jest to świetny sposób na wykonanie podziękowania dla rodziców.

prezent weselny dla rodziców

Wykaż się kreatywnością

Jesteście na tyle kreatywni i odważni aby wymyślić własny wiersz lub piosenkę? Świetnie! Wykorzystajcie tą umiejętność i zaskoczcie swoich rodziców tą oryginalną niespodzianką. Napiszcie własną piosenkę, którą nagracie w profesjonalnym studiu muzycznym, i zaprezentujcie ją na weselu. Możecie się pokusić również o napisanie wiersza i wyrecytowanie go przed rodzicami oraz gośćmi. Świetnie sprawdzi się ten pisany od serca lub lekko humorystyczny,  przypominający o wspólnych przeżyciach i dawnych wspomnieniach.

Portrety

Wystarczy, że znajdziecie artystę, który idealnie odwzoruje twarze waszych rodziców. Wiele takich osób zakłada teraz strony na facebooku i proponuje odpłatne wykonanie rysunku. Możesz też zdecydować się na humorystyczną wersje portretu i poprosić o wykonanie karykatury. Oprawiony rysunek wręczcie rodzicom, a oni z pewnością zawieszą go na jednej ze ścian ich domu i będą się uśmiechać na myśl, że wymyśliliście taką niespodziankę.

karykatura rodzicówportret rodziców

Czekoladowy telegram

Jest to słodki sposób na podziękowania dla rodziców i idealne dopełnienie większego prezentu. Taki telegram jest wykonany z pysznej czekolady wysokiej jakości, jednak jego wygląd może zniechęcić rodziców do jego zjedzenia, gdyż prezentuje się on obłędnie i aż żal jeść taki piękny prezent! Podarujcie mamie i tacie wiadomość, którą chcecie im przekazać za pomocą czekoladowych literek, które zapakowane zostaną w zaprojektowane przez was lub wybrane z gotowych propozycji opakowanie.

czekoladowy telegram
czekoladowy telegram

Biżuteria z grawerem

Pomysł dość kosztowny, lecz towarzyszyć im będzie na co dzień lub w ważnych wydarzeniach, zależnie od tego na jaki rodzaj biżuterii się zdecydujecie. Dla mamy może to być bransoletka lub zegarek ze specjalnie wymyślonym  grawerem dedykowanym wyłącznie jej. Dla taty świetnie sprawdzi się bransoleta, spinki do mankietów lub nieśmiertelnik również przyozdobiony kilkoma ciepłymi słowami od jego dziecka. Sami najlepiej wiecie jaki rodzaj biżuterii lubią oboje z nich i jaki dla nich wybrać. Dobrym pomysłem, jest też dołączenie specjalnej szkatułki, w której ta biżuteria będzie później przechowywana.

Drzewo genealogiczne

Z pewnością każdy z was wie jak wygląda takie drzewo. Jeśli macie wystarczający zapał aby się za nie zabrać to możecie pokusić się o jego wykonanie. Pamiętajcie jednak, że jego zrobienie może być bardzo czasochłonne i wymaga od was zdobywania informacji z wielu źródeł. Plusem jest to, że przy jego wykonaniu możecie odkryć wiele ciekawostek związanych z rodziną, oraz odkryć osoby o których nigdy wcześniej nie słyszeliście, a należały do waszej rodziny kilka pokoleń temu.

drzewo genealogiczne

Voucher na przeżycia

Strzał w dziesiątkę jeśli waszym rodzicom trudno jest znaleźć chwilę dla siebie i zaplanować jakąś atrakcję. Możecie wykupić im pakiet przeżyć, spośród którego później wybiorą na jakie chcą się udać. Macie też możliwość zdecydować za nich i zafundować im np. dzień w spa, weekend na mazurach, lot balonem, wyjście do teatru lub opery, kolacje w dobrej restauracji itd. Wy znacie ich najlepiej i wiecie co sprawi im największą przyjemność, a uwierzcie, że wybór wśród atrakcji na jakie możecie się zdecydować jest naprawdę duży.

Karafka

Do której dołączymy ulubiony alkohol naszych rodziców. Dla mamy może to być jej ulubione wino, a dla taty butelka dobrego whisky lub innego trunku za którym przepada. Taką karafkę możemy przyozdobić grawerem, który będzie dedykowany specjalnie dla nich i przypomi o wielkiej miłości jaką ich darzycie.

Sadzonki

Świetne jeśli wasi rodzice są miłośnikami natury czy ogrodnictwa. W dzień ślubu możecie podarować im ładnie zapakowaną sadzonkę wybranego przez was drzewa i poprosić ich o posadzenie jej na działce czy w ogrodzie. Zasadzone będzie rozwijało się przez lata jak miłość pary młodej. Wspólnie z nimi będziecie mogli obserwować jak symbol waszej miłości rośnie i wygląda na coraz bardziej okazały.

sadzonka drzewa

Paulina

Hej! Chciałabym pokazać Ci, że organizacja ślubu i wesela wcale nie musi być taka trudna. Mam nadzieje, że moje pomysły zainspirują Cię do stworzenia pięknej i jedynej w swoim rodzaju uroczystości. Witam Cię na moim blogu tworzonym z pasji i zamiłowania do pięknych rzeczy!

Zobacz inne wpisy

Komentarz

  1. Akurat jesteśmy w trakcie szukania pomysłu, trochę na ostatnią chwilę, ale wcześniej totalnie wyleciało nam to z głowy. Postawimy na przeżycia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *