podziękowania dla rodziców
Inspiracje prezenty i podziękowania

Podziękowania dla rodziców – pomysły i inspiracje

Uwierzcie mi, że ślub jest niezwykłym i stresującym wydarzeniem nie tylko dla pary młodej. Również dla rodziców jest to wielki i budzący wiele emocji dzień. Tradycja dziękowania rodzicom na weselu, jest dość rozpowszechniona w Polsce. Wiele par pragnie podziękować im za trud włożony w ich wychowanie oraz obecność i pomoc przy tej ważnej uroczystości. Jak jednak w wyjątkowy sposób wykonać podziękowania dla rodziców? Przygotowałam dla Was kilka ciekawych pomysłów, w jaki sposób możecie to zrobić.

Najlepsze pomysły na podziękowania dla rodziców

Fotoksiążka

Jest to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego albumu ze zdjęciami, a jej wykonanie nie jest trudne. Wystarczy wybrać jeden z wielu dostępnych szablonów i według niego uzupełniać książkę zdjęciami, cytatami i podziękowaniami. Możecie też pomyśleć nad zorganizowaniem sesji, w której będą brać udział tylko Wasi rodzice i uwzględnić te fotografie w tworzeniu fotoksiążki. Z pewnością idealnie się sprawdzi jako pamiątka przypominająca o dniu ślubu, jak i innych ważnych rodzinnych wydarzeniach.

Film

Taka forma podziękowań cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością. Na jego wykonanie potrzebujecie jednak trochę więcej czasu i dobry pomysł. Warto więc do jego nakręcenia przygotować się wystarczająco wcześniej. Sami możecie napisać scenariusz i wybrać czy będzie to film zabawny, czy też bardziej wzruszający. Gwarantuje wam, że zabawa przy jego wykonywaniu będzie świetna, a i sam efekt powali na kolana, gdy zaprezentujecie go gościom na weselu. Na twarzach Waszych rodziców z pewnością pojawi się radość a może i nawet łzy wzruszenia.

Kameralne spotkanie

Jeśli krępuje Was wizja publicznego wystąpienia i nie chcecie uwzględniać go w planie Waszej uroczystości, możecie zdecydować się na niepubliczne podziękowania dla rodziców. Umówcie się z rodzicami na obiad w restauracji lub wspólny wyjazd. Spędźcie z nimi czas w miłej atmosferze, dziękując im przy tym za trud włożony w wychowanie Was i czas poświęcony na organizacje Waszego wesela. To również świetna okazja, aby rodzice panny młodej i pana młodego lepiej się poznali, jeśli nie mieli jeszcze takiej okazji.

List

Ta forma komunikacji na pewno jest dobrze znana waszym rodzicom. W końcu kiedyś pisało się ich mnóstwo i ludzie kontaktowali się ze sobą wyłącznie w taki sposób. Jeśli zdecydujecie się na przemówienie, w którym będziecie dziękować rodzicom za to, jakimi są wspaniałymi ludźmi, to warto jest dołączyć do niego list, aby te słowa zostały z nimi na długo. Według mnie jest to świetny sposób na wykonanie podziękowania dla rodziców.

Wykaż się kreatywnością

Jesteście na tyle kreatywni i odważni, aby wymyślić własny wiersz lub piosenkę? Świetnie! Wykorzystajcie tę umiejętność i zaskoczcie swoich rodziców tą oryginalną niespodzianką. Napiszcie własną piosenkę, którą nagracie w profesjonalnym studiu muzycznym, i zaprezentujcie ją na weselu. Możecie się pokusić również o napisanie wiersza i wyrecytowanie go przed rodzicami oraz gośćmi. Świetnie sprawdzi się ten pisany od serca lub lekko humorystyczny,  przypominający o wspólnych przeżyciach i dawnych wspomnieniach.

Portrety

Wystarczy, że znajdziecie artystę, który idealnie odwzoruje twarze Waszych rodziców. Wiele takich osób zakłada teraz strony na facebooku i proponuje odpłatne wykonanie rysunku. Możesz też zdecydować się na humorystyczną wersję portretu i poprosić o wykonanie karykatury. Oprawiony rysunek wręczcie rodzicom, a oni z pewnością zawieszą go na jednej ze ścian ich domu i będą się uśmiechać na myśl, że wymyśliliście taką niespodziankę.

Czekoladowy telegram

Jest to słodki sposób na podziękowania dla rodziców i idealne dopełnienie większego prezentu. Taki telegram jest wykonany z pysznej czekolady wysokiej jakości, jednak jego wygląd może zniechęcić rodziców do jego zjedzenia, gdyż prezentuje się on obłędnie i aż żal jeść taki piękny prezent! Podarujcie mamie i tacie wiadomość, którą chcecie im przekazać za pomocą czekoladowych literek, które zapakowane zostaną w zaprojektowane przez was lub wybrane z gotowych propozycji opakowanie.

Biżuteria z grawerem

Pomysł dość kosztowny, lecz towarzyszyć im będzie na co dzień lub w ważnych wydarzeniach, zależnie od tego, na jaki rodzaj biżuterii się zdecydujecie. Dla mamy może to być bransoletka lub zegarek ze specjalnie wymyślonym  grawerem dedykowanym wyłącznie jej. Dla taty świetnie sprawdzi się bransoleta, spinki do mankietów lub nieśmiertelnik również przyozdobiony kilkoma ciepłymi słowami od jego dziecka. Sami najlepiej wiecie jaki rodzaj biżuterii lubią oboje z nich i jaki dla nich wybrać. Dobrym pomysłem, jest też dołączenie specjalnej szkatułki, w której ta biżuteria będzie później przechowywana.

Drzewo genealogiczne

Z pewnością każdy z Was wie, jak wygląda takie drzewo. Jeśli macie wystarczający zapał, aby się za nie zabrać, to możecie pokusić się o jego wykonanie. Pamiętajcie jednak, że jego zrobienie może być bardzo czasochłonne i wymaga od was zdobywania informacji z wielu źródeł. Plusem jest to, że przy jego wykonaniu możecie odkryć wiele ciekawostek związanych z rodziną, oraz odkryć osoby, o których nigdy wcześniej nie słyszeliście, a należały do waszej rodziny kilka pokoleń temu.

Voucher na przeżycia

To strzał w dziesiątkę, jeśli Waszym rodzicom trudno jest znaleźć chwilę dla siebie i zaplanować jakąś atrakcję. Możecie wykupić im pakiet przeżyć, spośród którego później wybiorą, na jakie chcą się udać. Macie też możliwość zdecydować za nich i zafundować im np. dzień w spa, weekend na Mazurach, lot balonem, wyjście do teatru lub opery, kolacje w dobrej restauracji itd. Wy znacie ich najlepiej i wiecie, co sprawi im największą przyjemność, a uwierzcie, że wybór wśród atrakcji, na jakie możecie się zdecydować, jest naprawdę duży.

Karafka

Do której dołączymy ulubiony alkohol naszych rodziców. Dla mamy może to być jej ulubione wino, a dla taty butelka dobrego whisky lub innego trunku, za którym przepada. Taką karafkę możemy przyozdobić grawerem, który będzie dedykowany specjalnie dla nich i przypomni o wielkiej miłości, jaką ich darzycie.

Sadzonki

To dobry pomysł, jeśli Wasi rodzice są miłośnikami natury i ogrodnictwa. W dzień ślubu możecie podarować im ładnie zapakowaną sadzonkę wybranego przez was drzewa i poprosić ich o posadzenie jej na działce czy w ogrodzie. Zasadzone będzie rozwijało się przez lata jak miłość pary młodej. Wspólnie z nimi będziecie mogli obserwować, jak symbol Waszej miłości rośnie i wygląda na coraz bardziej okazały.

Zobacz inne wpisy

1 Komentarz

  1. Patrycja says:

    Akurat jesteśmy w trakcie szukania pomysłu, trochę na ostatnią chwilę, ale wcześniej totalnie wyleciało nam to z głowy. Postawimy na przeżycia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *