tort weselny z babeczek
Inspiracje

Tort weselny z babeczek – inspiracje

Tort to jeden z najważniejszych elementów na całym weselu. Wiele par zastanawia się jaki kształt i smak tego przysmaku najbardziej zasmakuje gościom, a podjęcie ostatecznej decyzji często zajmuje wiele czasu.

Co jednak powiecie na alternatywę tortu weselnego, którą są babeczki? Będą one nie tylko zaskoczeniem dla weselników, ale także doskonałym deserem. Zobacz najpiękniejsze pomysły na tort z babeczek i zainspiruj się!

Czy tort weselny z babeczek to dobry pomysł?

Większość osób kojarzy tort weselny z piętrowym, białym ciastem w kształcie koła lub kwadratu. Właśnie z takim tortem mamy do czynienia na większości Polskich wesel i oczywiście nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak chcesz zaskoczyć swoich gości czymś zupełnie innym i nie jesteś fanką tortów, to doskonałym rozwiązaniem będzie tort wykonany ze słodkich muffinek.

Tort z babeczek – tak jak już wspomniałam, zaskoczy nie tylko swoim wyglądem, ale także może oczarować smakiem. Tak naprawdę babeczki mogą mieć dowolny smak, podobnie jak tradycyjny tort weselny. Różnica jest jednak taka, że deser podawany jest na eleganckiej, szklanej paterze. Każdy z gości będzie mógł samodzielnie sięgnąć po swoją porcję.

Jeśli nie zależy Ci na tradycji krojenia pierwszego kawałka tortu weselnego lub nawet chcesz tego uniknąć, to tort z babeczek jest strzałem w dziesiątkę. Tak samo, jak tradycyjne ciasto może on „wjechać” na salę przy akompaniamencie Waszej ulubionej piosenki. Jeśli chcesz połączyć tradycję z nowoczesnością, to możesz na najwyższym piętrze patery umieścić mini tort weselny, a na niższych piętrach pasujące do niego babeczki.

Zalety tortu weselnego z babeczek

Taki rodzaj tortu ma wiele zalet, które mogą przesądzić o tym, że zagości on na Twoim weselu. Oto najważniejsze z nich:

  • tortu z babeczek nie trzeba kroić, co jest bardzo wygodne w momencie, gdy będą mieli się nim częstować goście, każdy może po prostu podejść i wziąć swoją porcję,
  • babeczki można udekorować w praktycznie dowolny sposób, a ich smak możesz dopasować do wielu gustów, każde piętro może być w końcu inne,
  • tort weselny z babeczek jest łatwiejszy do przechowywania oraz transportowania, nie jest aż tak podatny na zniszczenia, jak tradycyjny tort,
  • liczbę babeczek możesz dopasować do liczby gości, dzięki czemu nic się nie zmarnuje i nie przepłacisz na cieście, którego nikt nie zje,
  • to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego tortu, która może zaskoczyć gości.

Cena tortu weselnego z babeczek – tańsza alternatywa dla tradycyjnego tortu?

Na pewno zastanawiasz się, ile może kosztować tort weselny wykonany z babeczek i czy daje on szansę na oszczędności. Otóż wszystko zależy od tego, jak duży ma on być i ile babeczek będzie wchodzić w jego skład. Na cenę babeczkowego tortu ma też wpływ to, jakie składniki zostaną użyte do jego wykonania i jak będzie wyglądać dekoracja każdej babeczki.

W dobrej cukierni za jedną babeczkę zapłacisz od kilku do nawet kilkunastu złotych. Cena nie będzie zbyt wygórowana, jeśli planujesz wesele na niewielką liczbę osób. Koszt może jednak budzić wątpliwości w przypadku imprez na 100, 200 czy nawet 300 osób. Wtedy cena tortu z babeczek może być zbliżona, a nawet o wiele wyższa niż ta tradycyjnego tortu.

Pamiętaj jednak o tym, że ozdobienie każdej babeczki wymaga czasu i to właśnie ten aspekt ma bardzo duży wpływ na to, że tort z babeczek wcale nie jest taki tani, jak mogłoby się wydawać. Tradycyjne torty najczęściej są wyceniane na podstawie wagi – babeczki wyceniane są na sztuki, więc im więcej ich będzie, tym większa będzie cena takiej atrakcji.

Tort z babeczek – inspiracje

Tort z babeczek może przypominać prawdziwe dzieło sztuki. Można go ozdobić kwiatami, topperem oraz fantazyjnymi wzorami. Każda babeczka może być inna, dzięki czemu masz pewność, że nikt inny nie będzie miał takiego samego tortu na swoim weselu.

Na babeczkach doskonale będą wyglądać świeże, sezonowe owoce oraz lekkie kremy. Im bardziej naturalne będą babeczki, tym lepiej – masa cukrowa i sztuczne dekoracje już dawno wyszły z mody. Oto najpiękniejsze pomysły na oryginalny tort ślubny z muffinek.

Zobacz inne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *