Bukiet ślubny ze słoneczników
bukiet Inspiracje Kwiaty Panna młoda

Bukiet ślubny ze słoneczników

Słoneczniki to kwiaty, które chyba najlepiej oddają atmosferę lata, ciepłych dni i radości. Jak żadne inne rośliny przywodzą na myśl słońce. Słoneczniki zostały też rozsławione przez artystę Vincenta van Gogha. Poświęcił im on jeden obraz, który zna każdy z nas, nie zależnie od tego, czy interesujecie się sztuką. Same w sobie kojarzą nam się z sielanką i swojskością. Dzięki temu, jak żadne inne kwiaty podkreślą rustykalny klimat ślubu i wesela. Kwitną dość długo, bo od lipca do października. Bukiet ślubny ze słoneczników jest więc idealnym rozwiązaniem dla jesiennych Panien Młodych. Gdy słońca w tych miesiącach jest mniej, świetnie się sprawdzą, rozświetlając swoim blaskiem Waszą uroczystość i wprowadzą odrobinę lata.

Ślub i wesele z motywem słoneczników

Mimo że nie kojarzą się ze ślubem tak bardzo, jak tradycyjne róże i nie są to pierwsze kwiaty, które przychodzą na myśl, gdy myślimy o wiązankach ślubnych, to idealnie sprawdzą się w tej roli. Ich dużym plusem jest to, że są dość łatwo dostępne i nie straszą wysoką ceną. W końcu często goszczą na przydomowych rabatach, królując nad innymi kwiatami i urzekając nas swoimi okazałymi rozmiarami.

Słoneczniki doskonale komponują się z różnymi kolorami i w piękny sposób podkreślą biel sukni ślubnej. Dobrze będą prezentować się solo, jak i z wszelkimi naturalnymi elementami takimi jak zboża lub ogrodowe i polne kwiaty. Naturalny i jaskrawy kolor tej rośliny oraz niepowtarzalny wygląd jest dość mocnym akcentem, który dobrze sprawdzi się jako samodzielny motyw przewodni całej uroczystości.

Kwiaty słoneczników można wykorzystać do przystrojenia kościoła, stołu weselnego, a także wpleść je w elementy takie jak zaproszenia, a nawet tort. Będą wyglądać dobrze w wielu odsłonach. Zarówno jako dopełnienie bukietu mieszanego jako delikatny kolorystyczny akcent. A także w roli głównej z drobnym akcentem innych kwiatów. Zobaczcie, jak fantastycznie może prezentować się bukiet ślubny ze słonecznikami.

Zobacz inne wpisy

1 Komentarz

  1. Klara says:

    Takie bukiety będą wyglądać niesamowicie zwłaszcza w pełni lata. O wiele bardziej podobają mi się takie bukiety, niż bukiety w kolorze pudrowego różu, błękitu itp…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *