Na czym nie oszczędzać organizując wesele?
Porady

5 rzeczy, na których nie warto oszczędzać przy organizacji wesela

Ślub i wesele to piękna uroczystość i niestety też nie najtańsza. Jeśli chcecie zorganizować wyjątkowe wesele swoich marzeń, a macie ograniczony budżet organizacja uroczystości może być o wiele trudniejsza. Na każdym kroku można zobaczyć poradniki, na jakich rzeczach można zaoszczędzić podczas organizacji. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że pragniecie zaoszczędzić i nie przepłacać. Jednak mimo tego, że są rzeczy, przy których możecie śmiało ciąć koszty i nie wpłynie to znacząco na wygląd całej ceremonii. To są też takie, na których oszczędzać nie powinniście. Oto kilka z nich.

Na czym nie oszczędzać organizując wesele?

1. Fotograf

Ślub i wesele mijają bardzo szybko, nim się obejrzycie będzie po wszystkim. Dlatego tak konieczne jest wynajęcie fotografa, i to nie takiego byle jakiego. Zdjęcia będą Waszą najpiękniejszą pamiątką, będziecie do nich wracać jeszcze wiele razy po ślubie, aby przypomnieć sobie ten wyjątkowy dzień. Warto więc wybrać fotografa, którego portfolio podoba się Wam w 100%. Mimo tego, iż jego oferta może nie należeć do najtańszych, to warto w tym aspekcie zrezygnować z oszczędności. Nie będziecie musieli wstydzić się zdjęć, na których nie wyglądacie zbyt dobrze, a ich jakość jest wątpliwa. Za to z dumą i przyjemnością będziecie pokazywać album bliskim osobom, przypominając sobie pozytywne emocje towarzyszące Wam, tamtego dnia zamknięte w pięknych kadrach.

2. Oprawa muzyczna

Niezależnie od tego, czy będzie to DJ, czy orkiestra jest to rzecz, na którą również nie powinniście żałować pieniędzy. Na pewno chcecie uniknąć najgorszego scenariusza, podczas którego wszyscy goście siedzą przy stolikach, bo oprawa muzyczna, którą wynajęliście nie porywa do tańca, a cała impreza kończy się tuż po północy. W dużej mierze to od zespołu lub DJ-a zależy sukces wesela i to, jak będziecie bawić się Wy oraz Wasi goście. Pamiętajcie o tym, określając budżet, jaki chcecie na to przeznaczyć!

3. Restauracja

W tym przypadku można trochę zaoszczędzić, gdyż wachlarz cen, jaki posiadają poszczególne miejsca, jest bardzo szeroki. Nie musicie wynajmować 5- gwiazdkowej restauracji, aby zabawa była udana. Pamiętajcie jednak też żeby nie decydować się na zupełnie budżetowe opcje, które już na pierwszy rzut oka nie zachęcają do tego, aby urządzić w nich wesele. Ważne jest to, abyście w tym dniu zapewnili sobie oraz gościom komfort. Kiepska sala z okropną obsługą, brakiem klimatyzacji w upalny dzień i niedobrym jedzeniem skutecznie zniszczy czar tego dnia. To, co oferuje restauracja, ma ogromne znaczenie. Wiele osób przyznaje, że źle wspomina wesela z powodu złej jakości jedzenia lub nieprofesjonalnej obsługi. Zadbajcie o to, aby wszystko było na najwyższym poziomie, dzięki temu będziecie mieli pewność, że cała uroczystość przebiegnie dobrze.

4. Obrączki

To znak Waszej miłości i rzeczy, które przysięgaliście sobie w dniu ślubu. Aby przetrwały długie lata muszą być solidnie wykonane i z dobrej jakości kruszcu. Odradzałabym w tym przypadku oszczędności i decydowanie się na złej jakości biżuterie. Oczywiście możecie zdecydować się na kupno obrączek u małego i dobrego jubilera, i ich cena będzie nieco mniejsza, niż tych z sieciówek, a nie odbierze im to uroku i trwałości. Obrączki ślubne będziecie nosić przez całe życie ważne więc, aby się wam podobały, abyście nosili je z przyjemnością.

5. Ślubne kreacje

Chodzi tu zarówno o suknie Panny Młodej, jak i garnitur Pana Młodego. Zazwyczaj są to rzeczy na jeden raz i nie przydadzą Wam się już więcej w Waszym życiu, ale to nie jest powód, aby na nich ekstremalnie oszczędzać. Pan Młody ma w tym przypadku więcej szczęścia, bo garnitur szyty na miarę może posłużyć jeszcze przez lata, wystarczy drobna zmiana dodatków takich jak krawat czy poszetka. Wybierzcie kreacje, w których będziecie czuć się komfortowo i przede wszystkim pięknie. W końcu to wyjątkowa i jedyna okazja, aby założyć kreację, o której marzyło się być może całe życie.

Zobacz inne wpisy

2 Komentarze

  1. Weronika says:

    Ja myślę że spokojnie można zaoszczędzić na sukience, moja koleżanka miała piękną sukienkę za 300zl , a nie oszczedzać na jedzeniu, nikt nie chce zatrucia!

    1. Nie ma co się bać oszczędzania, najważniejsze aby robić to z głową i tak aby cała uroczystość na tym nie ucierpiała 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *